کدخبر : 3707 |

نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی: واژه “خبرنگار” يادآور زحمات خالصانه


داود محمدی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی: واژه “خبرنگار” يادآور زحمات خالصانه افرادي است كه در راه اعتلاي بشریت از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین به نقل از آستان مقدس امامزاده زبیده خاتون (س) قزوین ، داود محمدی نماینده مردم قزوین ، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در جلسه هیات امناء این آستان در خصوص بررسی عملکرد شش ماهه نخست و تصمیم گیری در مورد برنامه های آتی این آستان با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت : 17 مرداد در تقویم ملی ایران بعنوان “روز خبرنگار” نامگذاری شده است. واژه “خبرنگار” يادآور زحمات خالصانه افرادي است كه در راه اعتلاي بشریت از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند و از هیچ خطری نمی هراسند. پیشینه ی تاریخی این روز به شهادت یک خبرنگار شجاع و “شیرمرد لر” یعنی محمود صارمی برمی گردد؛ در 17 مرداد 1377 خبرنگار شهید محمود صارمی (خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی “ایرنا” در مزار شریف افغانستان) به دست عوامل امریکا و نیروهای طالبان به شهادت رسید و به همين مناسبت، شوراي فرهنگ عمومي کشور، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاري كرد.
وی با بيان اين مطلب كه بايد روند كاري و شيوه انعكاس اتفاقات ارزيابي شود، اظهار داشت: امروزه افراد با دسترسي گسترده به اخبار مي توانند نسب به رويدادها اطلاعات حاصل كنند و رسانه ها بايد با توجه به روند پيشرفت تكنولوژي در جذب مخاطب حرفه اي تر عمل كنند.
محمدی  بخشي از موفقيت جامعه را به فعاليت مستمر خبرنگاران نسبت داد و افزود: با تلاش دوسويه مردم و مسئولان در عرصه اطلاع رساني مي توان ظرفيت هاي استان قزوین را به دنيا معرفي كرد.
وی در ادامه گفت : اگر خبرنگار بكوشد تا اخبار درست را منعكس كند، قصدش تهييج آني نباشد و بخواهد به انسانها كمك كند تا انتخاب‌هاي درستي داشته باشند ، اين كار بسيار حساس، دشوار و در عين حال لذت بخش و خداپسندانه است.
نماینده مردم قزوین ، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در خاتمه از نگاه مقرضانه برخي از رسانه هاي خارجي نسبت به اتفاقات اخير غزه ابراز گلايه كرد و گفت: نبايد با نگاه ساده انگارانه جوري عمل كرد كه دشمنان با رخنه در افكار عمومي و جريان سازي جهان را به نفع خود مديريت كنند.

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :