کدخبر : 3703 |

ائین غبارروبی مضع شریف حضرت ابالحسن علی بن امام محمدباقر(ع) در مشهداردهال برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی آستان مقدس ،این مراسم از ساعت 11:30 روز چهارشنبه و با حضور حضرت آیت اله شیخ محمد جواد فاضل لنکرانی، فرزند آیت الله فاضل لنکرانی(ره) از مراجع عظام تقلیدبرگزار گردید.

در این مراسم پس از قرائت اذن دخول و زیارتنامه حضرت و روضه مخصوص شهید اردهال ، مضجع شریف  فرزند بلافصل امام محمدباقر(ع) با گلاب ناب شستشو  و عطر افشانی شد.

حضرت آیت اله شیخ محمد جواد فاضل لنکرانی، در حاشیه این مراسم  و در بازدید از فعالیتهای عمرانی آستان مقدس امامزادگان را کانون های محبت و مودت بین انسان ها دانست و گفت: این بزرگواران مامن و ملجا مردم هستند.

در این مراسم امام جمعه منطقه اردهال ، حجه الاسلام  والمسلمین ضیایی رئیس اوقاف و امور خیریه کاشان ، اعضای شورای شهر کاشان و هیات امنای آستان مقدس نیز حضور داشتند.

مختصری از زندگى نامه آیت الله حاج شيخ محمدجواد فاضل لنكرانى(دام عزه)

جناب مستطاب آقاي حاج شيخ محمّدجواد فاضل لنكراني، فرزند مرجع بزرگ شيعه حضرت ‏آيت الله العظمي فاضل لنكراني(قدّس‌سرّه) در سال 1341 شمسي و در ماه رجب مقارن با ولادت با سعادت حضرت امام جواد(عليه‌السلام) در شهر مقدّس قم ديده ‏به جهان گشود.
ايشان در سال‌هاي تحصيل خود به محضر عالمان بسياري شرفياب شد. مرجع بزرگوار حضرت آيت الله العظمي وحيد خراساني(مدّظلّه‌العالي)، آيت الله حسن ‏زاده آملي و آيت الله‏ جوادي آملي ،حضرت آيت الله سيّد کاظم حائري ،استاد بيگدلي ، آيت الله سيّد رسول موسوي تهراني ، آيت الله اعتمادي ، آيت الله پاياني از اساتید ایشان به شمار می آیند.

با پايان يافتن دروه‌ي سطح، براي بحث‏هاي تخصّصي و اجتهادي در دروس والد مکرّم خود شرکت جسته، و حدود 15 سال ‏از محضر والد عظيم الشأن خود بهره فراوان برد.

توجّه به مباحث قرآني و تدريس آيات الاحکام ـ آيات مربوط به خمس، حجاب و نکاح ـ به صورت مبسوط، به گونه‌اي که پاسخگوي شبهات موجود نيز هست، از امتيازات علمي معظّم‌له به شمار مي‌آيد.

ایشان علاوه بر دريافت اجازه‌ي اجتهاد مطلق از سوي والد بزرگوارشان در سال 1376، از سوي شوراي عالي حوزه‌ي علميه قم نيز در سال 1381 مدرک علمي سطح چهار در رشته فقه و اصول، که همان اجتهاد است را دريافت نمودند.
رياست عاليه‌ي مركز فقهي ائمه‏ اطهار(عليهم السلام) بر عهده‌ي ايشان است. اين مركز اوّلين مرکز تخصّصي فقه و اجتهاد است.

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :