کدخبر : 3608 |
به گزارش خبرنگار بقاع نیوز از ساری:

برگزاری 300 محفل ترتیل‌ خوانی قرآن کریم در بقاع متبرکه مازندران


بقاع نیوز:حجت‌الاسلام ستارعلیزاده از برگزاری 300 محفل جزء خوانی و ترتیل خوانی قرآن کریم در امامزادگان و بقاع متبرکه استان مازندران در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: محفل ترتیل خوانی قرآن کریم در آستانه امامزاده عباس(ع) ساری با حضور پرشور مردم و پخش زنده از شبکه تبرستان برگزار شد.

‎به گزارش خبرنگار پایگاه خبری امامزادگان(بقاع نیوز) ، حجت‌الاسلام ستارعلیزاده شامگاه روز گذشته در آیین تجلیل از نخبگان قرآنی استان مازندران که در آستانه امامزاده عباس(ع) ساری برگزار شد، با بیان اینکه محکم‌ترین زبان ترقی و رشد هر انسان قرآن کریم است، گفت: امام خمینی (ره) نظام جمهوری اسلامی ایران را بر اساس آموزه‌های قرآنی پایه‌گذاری کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه ترویج احکام قرآن کریم نیازمند توجه خادمان قرآن و مفسران قرآن کریم است، بیان داشت: اقتدار ما در جهان اسلام به برکت قرآن و آموزه‌های قرآنی است.

علیزاده از برگزاری 204 محفل انس با قرآن کریم در استان خبر داد و افزود: این محافل قرآنی در راستای طرح ضیافت الهی در مازندران برپا شده است.

وی با بیان اینکه تجلیل از حافظان، قاریان و نخبگان قرآن کریم تجلیل از ارزش‌های اسلامی است، گفت: در این آیین از نهادها و سازمان‌هایی که در برگزاری محفل ترتیل خوانی قرآن کریم امامزاده عباس(ع) ساری با ما همکاری داشتند، تقدیر می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران تصریح کرد: محفل ترتیل خوانی قرآن کریم آستانه امامزاده عباس(ع) ساری با حضور قاریان بین‌المللی و استانی و با حضور پرشور برادران و خواهران برگزار شد.

علیزاده از حضور قاری بین المللی از کشور مصر در محفل ترتیل خوانی قرآن کریم امامزاده عباس(ع) ساری خبر داد و بیان کرد: با حضور «عبدالناصر حرک» قاری بین‌المللی از کشور مصر 17 محفل انس با قرآن کریم در شهرهای استان برگزار شد.

وی اظهار داشت: تمامی محافل قرآنی در راستای طرح ضیافت الهی در سطح 248 امامزاده و بقعه متبرکه شاخص مازندران برپا شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان از آموزش تخصصی به 100 نفر از شرکت کنندگان طرح تربیت حافظان قرآن کریم مازندران خبر داد و اضافه کرد: 40 مربی طرح تربیت حافظان قرآن کریم استان برای آموزش به قم فرستاده شدند.

سید مجتبی حسینی/کد خبرنگارترتیل خوانی مازندران29300087

مربوطه به : اخبار ویژهآخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :