کدخبر : 3579 |

بازدید استاندار از طرح توسعه امامزاده محمد شهر کرمان


کرمان – ایرنا – استاندار کرمان روند عملیات اجرایی طرح توسعه امامزاده محمد (ع) شهر کرمان را که قرار است به مکانی زیارتی سیاحتی تبدیل شود، بررسی کرد.

به گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی شبانگاه یکشنبه در حاشیه این بازدید که با حضور معاون سیاسی و امنیتی و معاون عمرانی استاندار، مدیران کل اوقاف و راه و شهرسازی استان انجام شد در جمع هیات امنای این امامزاده با اشاره به عملیاتی شدن طرح توسعه امامزاده محمد گفت: باید این مکان متبرکه به یک مکان زیارتی، فرهنگی و سیاحتی تبدیل شود.

81243684-5833783وی بیان کرد: در طرح توسعه این امامزاده باید یک فضای سبز برای استفاده مردم دیده شود.

وی افزود: با توجه به سرانه پایین فضای سبز در شهر کرمان این مکان می تواند به نقطه ای زیارتی و سیاحتی تبدیل شود که مردم در کنار فعالیت های فرهنگی و مذهبی بتوانند از فضای سبز و سایر امکانات این مکان نیز استفاده کنند.

استاندار کرمان تاکید کرد: نباید شبستان های این امامزاده در طرح توسعه زیاد شود که در این راستا یک تیم کارشناسی با حضور معاونت عمرانی، اداره کل اوقاف و امور خیریه و شهرداری باید فضای مسقف مورد نیاز امامزاده را مورد بررسی قرار دهند.

وی ادامه داد: شهرداری هم باید در خصوص تملک اراضی اطراف این امامزاده اقدام کند.

رزم حسینی گفت: برای اینکه مردم بتوانند از یک فضای مذهبی، فرهنگی و تفریحی استفاده کنند تلاش می کنیم با همکاری استانداری، شهرداری و اداره کل اوقاف این زمینه را فراهم کنیم.

قرار است در طرح توسعه امامزاده محمد (ع) پنج هکتار از اراضی محدوده تملک و آزاد سازی و علاوه بر ساخت شبستان و فضای سبز، این امامزاده به خیابان اصلی 17 شهریور متصل شود.

مربوطه به : اخبار ویژهآخرین عناوین

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :