کدخبر : 3551 |

مدیر کل اوقاف قزوین : نمازكمال ادب است


حجت الاسلام مصطفی نوروزی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در جلسه ستاد اقامه نماز اظهار داشت : مدیر کل اوقاف قزوین : نمازكمال ادب است

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ، حجت الاسلام مصطفی نوروزی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در جلسه ستاد اقامه نماز این اداره کل که به منظور ارائه گزارش و تشریح برنامه ها و بررسی مشکلات برگزار شد اظهار داشت : وقتی صدای زنگ تلفن منزل یا تلفن همراهمان را می شنویم با شتاب و عجله هر چه تمامتر خودمان را به آن می رسانیم که مبادا قطع شود و کسی کار مهمی داشته باشد ، اگر اطرافیان صدایمان بزنند خیلی زود پاسخ می دهیم و حداقل واکنشی نشان می دهیم ، اگرکارفرمای ما به هر دلیلی ما را بخواهد سریعا خود را مرتب کرده شق و رق می ایستیم و در نهایت ادب و احترام سر خم کرده و گوش به فرمان می ایستیم.

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در ادامه افزود : اما بعضا متاسفانه مشاهده میشود در مقابل ندای بزرگترین و با نفوذترین و قدرتمندترین مقام عالم هستی بسیاری از ما بی خیال و بی تفاوت هستیم ، انگار نه انگار که منادی ندا می دهد که ای مردم وقت صحبت کردن با خداوند متعال است ، بشتابید به سوی نماز ، بشتابید به سوی بهترین عمل ، این دل مشغولی های دنیا را رها کنید وقت آن رسیده که کمی با خدای خود خلوت کنید ، ولی انگار نه انگار ، ما کارهای مهمی داریم و برای نماز هم وقت زیاد است ، تا قضا شدن نماز وقت بسیار است .

حجت الاسلام نوروزی در ادامه اظهار داشت : یکی از دستوراتی که در آموزه‌های دینی به آن سفارش شده، این است: کسی که صدای اذان را می‌شنود از کارهای دنیایی پرهیز نموده و آماده انجام نماز شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد : نمازكمال ادب است ، و ادب حکم میکند که در مقابل ندای بزرگترین و با نفوذترین و قدرتمندترین مقام عالم هستی با کمال ادب احترام سر به سجده بنمائیم.

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در ادامه در اهمیت نماز اول وقت اظهار داشت : آیات بسیاری در وصف نماز جماعت و نماز اول وقت آمده است؛ غير از آثار فردي و اجتماعي نماز جماعت، پاداش‏‌هاي عظيمي براي آن بيان شده است. از رسول خدا(ص)نقل شده که “من سمع النداء فلم يجبه من غيرعلة فلا صلاة له‏” نماز کسي که صداي اذان را بشنود و بي‌دليل، در نماز جماعت ‏مسلمانان شرکت نکند، ارزشي ندارد.

وی در ادامه اظهار داشت : در برخی از ادارات به خاطر عواملی چون نبود فضای مناسب برای اقامه نماز، عدم برپایی نماز جماعت و یا عدم توجه کارکنان به اهمیت نماز، شاهد بی‌توجهی به این موضوع هستیم و این در حالی است که همواره بر لزوم توجه ادارات و نهادها به اقامه نماز جماعت تاکید شده است.

حجت الاسلام نوروزی ادامه داد : برخی از ادارات به علت نداشتن فضای کافی برای برپایی نماز، مشکلاتی در این زمینه دارند که این موضوع کار را برای کارکنان این ادارات و حتی ارباب رجوع که می‌خواهند نماز اول وقت بخوانند مشکل کرده است ، و در برخی دیگر از دستگاه‌ها نیز با وجود اینکه فضای لازم برای اقامه نماز در اختیار است ولی در هنگام اذان شاهدیم که تعداد زیادی از کارکنان در اتاق خود هستند و برای اقامه نماز جماعت مراجعه نمی‌کنند و انجام کار مردم بهانه‌ای برای این عدم حضور بیان می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ادامه داد : الحمدالله در اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین و ادارات تابعه در شهرستان های این اداره کل با حضور مدیران و روسای ادارات در نماز جماعت و تاکید آنها برای حضور کارکنان در نماز جماعت شاهد رونق و حضور گسترده کارکنان در صفوف نماز جماعت هستیم.

وی در خاتمه اظهار داشت : در مجموع با نگاهی به فعالیت‌های اقامه نماز جماعت دراداره کل اوقاف و امورخیریه استان و ادارات تابعه  می‌توان اذعان داشت که کارکنان به اقامه نماز مقید هستند.

در ادامه این جلسه مجید عاملی دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین گزارشی از عملکرد این ستاد ارائه نمود و در مورد برنامه های پیش رو با حضور اعضاء تصمیم گیری های لازم اخذ شد

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :