کدخبر : 3531 |
همزمان با دومین جمعه از ماه رمضان

جشن میلاد امامزاده میرعلی بن الحسین(ع) لار برگزار شد


به گزارش خبرگزاری تسنیم از لارستان، همزمان با دومین جمعه از ماه مبارک رمضان مصادف با میلاد با سعادت امامزاده میرعلی بن الحسین(ع) لارستان مراسم جشن و سرور باشکوهی با حضور روحانیون، علماء، زائران و اقشار مختلف مردم متدین شهر لار در صحن و بارگاه نورانی این امامزاده واجب التعظیم برپا شد.

در این مراسم ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با قرائت اشعاری در وصف این امامزاده جلیل القدر، معنویت خاصی به مجلس دادند.

سیدیعقوب مصطفوی، مدیرآستان مقدس امامزاده میرعلی بن الحسین(ع) لارستان، با تبریک این روز بزرگ، اظهار کرد: وجود این امامزاده عظیم الشأن برای ایران و لارستان مایه مباهات است چرا که شیعه شدن قسمت اعظمی از ایران اسلامی، یعنی از بندرعباس تا هرمزگان، مرهون زحمات ایشان و فرزندان آن حضرت است.

وی با اشاره به اینکه امامزاده میرعلی(ع) نوه امام سجاد(ع) است، افزود: در ایران اسلامی کمتر امامزاده‌ای است که با کمترین فاصله به ائمه اطهار(س) برسد.

مصطفوی در مورد طرح‌های عمرانی پیش‌بینی شده برای توسعه حرم مطهر امامزاده میر علی بن الحسین (ع)، خاطر نشان کرد: براساس توافقات صورت گرفته با شهرداری و اداره اوقاف و امور خیریه لارستان، طرح بزرگ حرم تا حرم، از حرم مطهر امامزاده میرعلی بن الحسین(ع) و امامزاده سیددمحمد زاویه به اجرا درمی‌آید.

وی با درخواست از مسئولین بلندمرتبه کشوری، بخصوص سازمان اوقاف و امورخیریه خواست تا نسبت به انجام این پروژه بزرگ و معنوی اهتمام ویژه به خرج دهند.

مدیرآستان مقدس امامزاده میرعلی بن الحسیین(ع) با بیان اینکه ساخت درمانگاه خیریه و خانه عالم این مکان مقدس نیز در دست اقدام است، تصریح کرد: خیّر برگواری با وقف قطعه زمینی در جوار حرم مطهر، گام نخست را برای تحقق این مهم برداشته است.

وی احداث یکی از سر درهای ورودی از چهار سمت ورودی‌ این امامزاده جلیل القدر را از دیگر طرح‌های عمرانی این مکان مقدس عنوان کرد و افزود: در تمام این طرح‌ها از مسئولان و خیران محترم طلب یاری می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، در حاشیه این برنامه به قید قرعه به افزادی که اسامی علی، حسین و سجاد داشتند هدایایی تعلق گرفت و همچنین با اهداء هدایایی از زحمات خادمان افتخاری این آستان مقدس تجلیل به عمل آمد.

از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این جشن بزرگ، برپایی ایستگاه صلواتی و توزیع بسته‌های فرهنگی و پخش شیرینی بود.

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :