کدخبر : 3522 |

اجرای طرح ضیافت الهی در 7 امامزاده شهرستان های بیرجند و درمیان


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین دادخدا خدایی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند و درمیان گفت: برگزاری نماز جماعت در دو نوبت مغرب و عشا، برگزاری خیمه معرفت، برگزاریمراسم شب های قدر و طرح نشاط معنوی از برنامه های اجرایی درماه مبارک رمضان است.

حجت الاسلام خدایی برگزاری سخنرانی روزانه، کلاس تفسیر، ترتیل خوانی و جزء خوانی را دیگر برنامه های مورد نظر در امامزادگان عنوان کرد.

وی گفت: اين طرح در4 مکان شامل امامزادگان باقریه(ع) ، امامزاده سید تاج الدین علی(ع) روستای ساقی، امامزادگان سید مراد و سید باقر(ع) روستای گیوک در شهرستان بیرجند و 3 مکان شامل امامزاده سیده زهرا (س) روستای نوزاد ، امامزاده سیّد مرتضی (ع) روستای سیّدان و امامزاده سید الیاس(ع) در شهرستان درمیان اجرا می شود.

وی ترویج و تبلیغ مفاهیم قرآنی، ایجاد فضای انس با قرآن را از جمله اهداف این طرح بیان کرد و گفت:این طرح به منظور ايجاد فضاي تبليغي ترويجي معارف قرآني با برگزاري محافل و مجالس ترتيل و تفسيرقرآن کریم، استفاده از ظرفيت روحانيون و استفاده از ظرفيت اجراي نيات واقفین برگزار می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند و درمیان هدف از برگزاری این طرح را تبديل بقاع متبرکه به قطب فرهنگي با استفاده از ظرفيت فضاي معنوي ماه مبارک رمضان عنوان کرد و افزود: ترويج و تبليغ مفاهيم قرآني و ايجاد فضاي انس با قرآن در جامعه در جوار آستان مقدس خاندان اهل‌بیت(ع) دیگر اهداف برگزاری طرح ضیافت الهی است.

مربوطه به : اخبار ویژهآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :