کدخبر : 3501 |

آستان مقدس امامزاده موسي مبرقع(ع) ميزبان بيشترين تعداد زائران خارجي


بقاع نیوز:آستان مقدس امامزاده موسي مبرقع(ع) در قم بيشترين تعداد زائران خارجي را در ميان بقاع متبركه ايران دارد.

IMG_8623
به گزارش بقاع نیوز به نقل ازروابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان قم، شهر قم در طول تاريخ ميزبان فرزندان و افراد خاندان اهل بيت عصمت و طهارت(ع) بوده و به دليل اينكه همواره مأمن و مأواي شيعيان محسوب مي‌شده، از هر نظر براي زندگي آن بزرگان مناسب بوده است.

در طول سده‌هاي مختلف، بسياري از اين امامزادگان و بزرگان در قم زندگي كرده‌اند و به تبليغ دين مشغول بوده‌اند و در همين ديار به خاك سپرده شده‌اند كه امروز بقاع متبركه آنها، زيارت‌گاه و پناهگاهي براي شيعيان و دلباختگان مكتب اهل بيت(ع) بوده و از تقدس و احترام خاصي برخوردار است.

از جمله بقاع متبركه مهم در قم مي‌توان به آستان مقدس امامزاده موسي مبرقع(ع) فرزند امام جواد(ع) و برادر امام هادي(ع)اشاره كرد كه در محل چهل اختران واقع شده و مورد توجه بزرگان و علماي شيعه بوده است.

فارغ از حرم مطهر فاطمه معصومه(س) كه در قم مشهور و مورد مراجعه ميليون‌ها زائر در طول سال است، آستان مقدس امامزاده موسي مبرقع(ع) در ميان بقاع متبركه واقع در ايران، بيشترين تعداد زائران خارجي را به خود اختصاص داده است.

هر ساله هزاران زائر از كشورهايي همچون هندوستان، پاكستان، اندونزي، عراق، كويت، قطر، بحرين و … به اين مكان مقدس مي‌آيند تا مقبره امامزاده موسي مبرقع(ع) را زيارت كنند و براي حاجات دنيوي و اخروي خود به او توسل جويند.

انتهاي پيام/

مربوطه به : اخبار ویژهاستان قمآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :