کدخبر : 1240 |

“30 نشانه، یک راه” ویژه طرح نشاط معنوی


معاون اداره‌کل اوقاف همدان خبر داد:
توزیع کتاب “30 نشانه، یک راه” ویژه طرح نشاط معنوی در همدان
پایگاه خبری امامزادگان (بقاع نیوز):معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان از انتشار و توزیع کتاب “30 نشانه، یک راه” ویژه طرح نشاط معنوی در همدان خبر داد.

حجت‌الاسلام محمد احمدوند با بیان اینکه در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان طرح تابستانی نشاط معنوی در جوار 43 امامزاده و بقعه متبرکه استان همدان برگزار می‌شود، اظهار کرد: همزمان با فرا رسیدن فصل تابستان مجتمع فرهنگی پژوهشی معاونت فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه ویژه طرح نشاط معنوی، کتاب “سی نشانه، یک راه” را برای مقطع راهنمایی تولید و منتشر کرد.
به گفته وی، در این کتاب مطالبی چون قرآن، علم‌آموزی، امامت، مهدویت، مسجد، تلاش، محرم و نامحرم، امانتداری،‌ نماز، عدل، دوستی، نظم، آداب معاشرت، روزه، اسوه‌ها،‌ شکرگزاری، وفای به عهد و… مورد توجه قرار گرفته است.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به هجمه‌های متعدد فرهنگی در شرایط کنونی جامعه، عنوان کرد: توجه به نحوه سپری شدن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و نیز توجه بر ضرورت برنامه‌ریزی مدون و معنوی در زمینه غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان استان امری شایان توجه برای دستگاه‌های مختلف فرهنگی از جمله اوقاف است.
وی با بیان اینکه  کتاب “سی نشانه، یک راه” در راستای استفاده نوجوانان مقطع راهنمایی در طرح ویژه نشاط معنوی توزیع می‌شود افزود: این کتاب در تیراژ 10 هزار نسخه و شامل 245 صفحه است.
به گفته احمدوند، این کتاب در 30 عنوان آموزشی در حوزه معارف با محوریت آیات الهی و به صورت کارگاهی، در راستای رشد و تعالی دانش‌آموزان با رعایت جذابیت هنری تهیه و تدوین شده است.
وی عنوان کرد: هدف از اجرای طرح نشاط معنوی در استان، استفاده از ظرفیت طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان در تعطیلات تابستانی در راستای قطب فرهنگی کردن بقاع متبرکه، بهینه‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان با رویکرد تقویت بنیه اعتقادی، دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و سوق دادن نسل جوان به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه است.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه بیش از 2 هزار نفر در طرح نشاط معنوی استان همدان شرکت کرده‌اند، گفت: این طرح طرح تابستانی از تاریخ 15 تیرماه شروع و تا پایان مردادماه در جوار 43 امامزاده و بقعه متبرکه استان همدان در حال برگزاری است.
وی در پایان با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی شامل برنامه‌های ورزشی، هنری و اردویی است در ادامه کلاس‌های روزانه از جمله برنامه‌های این طرح تابستانی است، گفت: در راستای پاسخ به شبهات و برگزاری کلاس‌های معنوی و قرآنی در طرح نشاط معنوی، تابستان سال جاری تعداد 40 مبلغ در سطح موقوفات و امامزادگان اعزام می‌شوند.

 

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :