کدخبر : 1237 |

اماکن متبرکه سدی محکم در برابر تهاجم فرهنگی


بقاع و اماکن متبرکه سدی محکم در برابر تهاجم فرهنگی
پایگاه خبری امامزادگان (بقاع نیوز): مدیر کل اوقاف و امور خیریه از امامزادگان و بقاع متبرکه به عنوان ظرفیت‌ های دینی و فرهنگی ویژه‌ای یاد کرد و گفت: باید از این ظرفیت‌های معنوی در جهت تعمیق باورهای دینی در سطح جامعه بهره گرفت.به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد طاهر گرایلی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان، با اشاره به اهمیت امامزادگان و مساجد در سطح جامعه گفت: از جمله دلایل اصلی برای راهیابی و دستیابی به معنویت و ارتباط با خداوند متعال برای هر مسلمان مکان و شرایط موجود در آن مکان است و اماکن مذهبی و دینی جزء اعتقادات همه ما است که می‌توانیم در این اماکن با معبود خود ارتباط برقرار کنیم.

وی افزود: فراهم کردن زمینه لازم برای قرب الهی نیاز به همت و تلاش همه جانبه دارد و به ویژه اگر بخواهیم نسل جوان و نوجوان را به مساجد و اماکن مذهبی و امامزاده‌ها سوق دهیم باید فضای لازم در این اماکن بهتر و به روز باشد.

حجت الاسلام گرایلی اماکن متبرکه را بهترین مکان برای تقویت باورهای دینی جوانان و نوجوانان دانست و خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت امکان متبرکه به منظور کسب معارف اسلامی بهره گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به نقش تاثیر گذاری فراوان اماکن مقدس بر جوانان گفت: بقاع متبرکه با سیر جوانان در فضاهای معنوی آنها را به یاد خدا و اهل بیت (ع) می اندازد و از این لحاظ بسیار پرجاذبه و تاثیر گذار است.

حجت الاسلام گرایلی در بخش دیگری از سخنان خود از امامزادگان و بقاع متبرکه به عنوان ظرفیت های دینی و فرهنگی ویژه ای در مناطق مختلف کشور یاد کرد و گفت: باید از این ظرفیت های معنوی در جهت تعمیق باورهای دینی در جامعه بهره گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با بیان این که این سازمان در راستای تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی برنامه‌های مهم فرهنگی در دستور کار دارد، خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های تأثیر‌گذار دینی و فرهنگی در سطح اماکن متبرکه به صورت ویژه در سازمان اوقاف دنبال می‌شود

 

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :