کدخبر : 1236 |

رسیدگی اسناد بیش از 4/5 میلیارد ریالی اوقاف مازندران


رسیدگی اسناد بیش از 4/5 میلیارد ریالی اوقاف مازندران
پایگاه خبری امامزادگان (بقاع نیوز):مدیر کل اوقاف مازندران از رسیدگی بیش از چهار و نیم میلیارد ریالی موقوفات مازندران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان مازندران حجت الاسلام سهرابی در گفتگو با ما با اشاره به مطلب فوق گفت: در سه ماهه اول سال جاری مبلغ 4/644/840/051 ریال از هزینه های موقوفات استان مازندران مورد بررسی شعبه حسابرسی اداره تحقیق این اداره کل قرار گرفت .
وی افزود: کلیه درآمدهای موقوفات استان اعم از موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی بصورت روزانه از شهرستانهای استان مورد بررسی قرار می گیرد و این امر در اجرای نیات واقفین خیراندیش می باشد.
سهرابی با اشاره به اهمیت این حسابرسی گفت: نظارت بر کار متولیان موقوفات غیرمتصرفی و چه ادارات اوقاف که متولی موقوفات متصرفی و موقوفات بقاع متبرکه هستند کار بسیار مهمی است و این نظارت باعث می شود تا هر آنچه که واقف در وقف نامه به عنوان نیّت ذکر کرده است درآمدهای آن هزینه شود.
وی اظهار داشت : بیشتر نیات واقفین برای منفعت اجتماعی است و این نشان از اهمیت موقوفات و واقفان به مسایل اجتماعی بوده و این خدمت خالصانه است که از سوی واقفین صورت گرفته است.
مدیر کل اوقاف گفت : از این مبالغ حسابرسی صورت گرفته 987/8900/590 ریال هزینه های انجام شده موقوفات متصرفی و مبلغ 3/546/593/761 ریال موقوفات غیرمتصرفی و مبلغ 21/195/700 ریال از هزینه های بقاع و اماکن متبرکه بوده است.

 

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :