کدخبر : 1231 |

ثبت 5 وقف جديد در خضری دشت‏بياض از ابتدای سال 91


ثبت 5 وقف جديد در خضری دشت‏بياض از ابتدای سال 91
پایگاه خبری امامزادگان(بقاع نیوز):سرپرست اوقاف و امور خيريه خضری دشت‏بياض گفت: از ابتدای امسال پنج وقف جديد در خضری ثبت شده است.

محمد حسن‏زاده، سرپرست اوقاف و امور خیریه خضری دشت‏بياض در گفت‏‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران‌(ايكنا) شعبه خراسان جنوبی، با اشاره به اينكه از ابتدای سال 91 تاكنون پنج وقف جديد صورت گرفته است، گفت: اين وقف‏‌ها شامل: سه مورد وقف حوزه علميه با زمينی به‌مساحت 2000 مترمربع است.

وی ادامه داد: وقف يك مورد خانه عالم به مساحت ۲۱۰ مترمربع برای مسجد حضرت زهرا(س) و همچنين وقف زمينی به‌مساحت ۶۲۰ مترمربع از ديگر وقف‏‌های انجام‌ شده در چهار ماه ابتدايی سال است.

سرپرست اوقاف و امور خيريه خضری دشت‏بياض با اشاره به اينكه استقبال از انجام وقف‌‏های قرآنی به‌شدت كم است، افزود: تبليغات مناسب، آگاه كردن مردم به مظلوميت قرآن و نياز بيشتر جامعه به وقف‌های قرآنی می‏‌تواند دليلی بر افزايش موقوفات قرآنی در جامعه باشد.

حسن‏زاده در ادامه با اشاره به ثمرات وقف، تصريح كرد: ثمرات وقف بر هيچ‏كس پوشيده نيست و واقف بيشتر از هر‌كسی از ثمرات آن بهره‌مند می‌شود.

وی يادآور شد: وجود افراد نيازمند و درمانده، سلامتی روحی و روانی جامعه را خدشه‌دار می‌كند كه همه توانمندان بايد در رفع اين مشكل بكوشند و توجه داشته باشند با وقف می‌توان اين معضل را حل كرد.

مربوطه به : اخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :