کدخبر : 1230 |

افتتاح خانه وقف در جهرم


رئیس اداره اوقاف جهرم خبر داد:
افتتاح خانه وقف در جهرم
پایگاه خبری امامزادگان (بقاع نیوز): رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جهرم از افتتاح خانه وقف در این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام غلامحسین بیگدلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جهرم اظهار داشت: به منظور ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف و در راستای آشنایی بیشتر مردم با این سنت خیر و خداپسندانه توسط اداره اوقاف و امور خیریه و با همکاری اداره آموزش و پرورش جهرم، مرکز فرهنگی مذهبی خانه وقف در این شهرستان افتتاح شد.

وی با بیان اینکه این مرکز در جوار آستان مقدس امامزاده هشت تن (ع) جهرم واقع شده است، افزود: مرکز فرهنگی مذهبی خانه وقف جهرم با همکاری واقفان و خیراندیشان در موقوفه ملا اسماعیل و مستقر در مدرسه پویندگان واقع شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جهرم با اشاره به اهداف راه‌اندازی این مرکز فرهنگی مذهبی گفت: تاریخچه وقف در جهرم و نمایش بقاع متبرکه، معرفی موقوفات، واقفان و خیران و ترویج فرهنگ وقف و معرفی بقاع متبرکه از اهداف راه‌اندازی خانه وقف در جهرم است.

وی ضرورت و اهمیت وقف در عصر حاضر را از دیگر اهداف افتتاح این مرکز دانست و تصریح کرد: سهولت در اطلاع‌رسانی عمومی در زمینه وقف و ارتباطات عمومی با اداره اوقاف و همچنین همسو کردن نیات واقفان مطابق با نیازهای روز جامعه از قبیل ازدواج، اشتغال، دارو و درمان نیز از اهداف راه‌اندازی و تاسیس این مرکز است.

بیگدلی با دعوت از عموم مردم برای بازدید از مرکز فرهنگی مذهبی خانه وقف جهرم خاطرنشان کرد: در این مرکز فرهنگی بروشور، عکس، فیلم و آثار هنری در مورد وقف و بقاع متبرکه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

مربوطه به : اخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :