کدخبر : 1221 |

همایش یک روزه بهداشت محیط مساجد در زاهدان برگزار می شود


همایش یک روزه بهداشت محیط مساجد در زاهدان برگزار می شود
پایگاه خبری امامزادگان (بقاع نیوز): حجت الاسلام والمسلمین منصور هاشمی از برگزاری همایش یک روزه برای هیئت امنا وخادمین مساجد به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار می شود.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه سیستان وبلوچستان در این باره گفت: مسجد خانه خدا و مردمي ترين پايگاه بندگان صالح او مي باشد كه در طول قرنها به عنوان مدرسه تزكيه، تعليم و دانش عرصه رشد و تعالي انسانهاي خداجو بوده و هست.
خداوند از مسجد به عنوان خانه خود ياد مي كند و خانه خدا پناهگاه بندگان اوست و به پاكيزگي و طهارت از هر مكان ديگرشايسته تر است ، زيرا حفظ پاكيزگي مساجد بزرگداشت آنها است و هرگونه كوتاهي در اين زمينه بي احترامي به مقدس ترين
مكانها است.
در دين مقدس اسلام در مورد پاكيزگي و بهداشت مساجد بسيار سفارش شده است، چنانچه آيات شريفه قرآن كريم و احاديث ونيز روايات با تاكيد بر اين موضوع ياد كرده و مسلمانان را به مراعات پاكي و بهداشت در مساجد تشويق مي كند.
وَإِذْ جَعَلْنَا الْبَيْتَ مَثَابَةً لِّلنَّاسِ وَأَمْنًا وَاتَّخِذُوا مِن مَّقَامِ إِبْرَ‌اهِيمَ مُصَلًّى ۖ وَعَهِدْنَا إِلَىٰ إِبْرَ‌اهِيمَ وَإِسْمَاعِيلَ أَن طَهِّرَ‌ا بَيْتِيَ لِلطَّائِفِينَ وَالْعَاكِفِينَ وَالرُّ‌كَّعِ السُّجُودِ سوره مباركه بقره آيه 125
و از آنجایی که قداست خانه خدا در هرجا و به هر صورت كه باشد به حدي است كه پاكيزه نگهداشتن آن يك تكليف اخلاقي و شرعي براي همه مي باشد.
هاشمی گفت : به همین منظور با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همایش بهداشت محیط مساجد با حضور هیئت امناء وخادمین مساجد در زاهدان برگزار می شود.
قابل ذکر است همایش مذکور از ساعت 8الی 13 روز یکشنبه 18تیر ماه در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی واقع در خیابان آزادی زاهدان برگزار خواهد شد.

 

مربوطه به : اخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :