کدخبر : 1222 |

ترمیم و نوسازی 150 بقعه و اماکن متبرکه در بویین ‌زهرا


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بویین ‌زهرا اعلام کرد:
ترمیم و نوسازی 150 بقعه و اماکن متبرکه در بویین ‌زهرا
پایگاه خبری امامزادگان (بقاع نیوز): رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بویین ‌زهرا گفت: بیش از 150 بقعه متبرکه و امامزاده در بخش‌های مختلف این شهرستان ترمیم و کار نوسازی آن انجام شده است.

حجت‌الاسلام رضا کریمی امروز در حاشیه مراسم جشن مهدویت در آستانه امامزاده منور خاتون (علیه السلام ) بخش رامند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بویین‌ زهرا با بیان اینکه عمل وقف صدقه‌ای جاری و ارزشمند برای تمام واقفین و نیکوکاران مسلمان در سراسر کشور است، اظهار کرد: با توجه به عمق اعتقادات و باورهای دینی و مذهبی مردم ایران اسلامی تاکنون موقوفات بسیاری در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف کشور توسط کارشناسان و محققان سازمان اوقاف و امور خیریه به ثبت رسمی رسیده که این مهم نشان‌دهنده ارادت ملت به ارزش‌های اسلامی و شرعی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بویین ‌زهرا با بیان اینکه اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بویین زهرا زمان بسیار کوتاهی است که در این شهرستان فعالیت‌ خود را به طور رسمی و مستقل آغاز کرده است، افزود: امیدواریم با حمایت‌های کامل مردم و مسئولان زمینه برای توسعه احکام و اصول دینی و به ویژه امر وقف در جامعه مهیا شود.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های کلان و محوری اوقاف در سطح کشور به دو بخش اصلی عمرانی و اقدامات فرهنگی تقسیم می‌شود، عنوان کرد: در حوزه خدمات و برنامه‌های عمرانی و زیربنایی تاکنون صحن و ساختمان اصلی بیش از 150 بقعه، امامزاده، و اماکن مذهبی در بخش مرکزی و دیگر بخش‌های این شهرستان به طور کامل تعمیر و بازسازی شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بویین ‌زهرا ادامه داد: در سال گذشته همچنین ایوان و صحن چند بقاع متبرکه نیز در شهرستان بویین‌ زهرا نوسازی و مجددا تکمیل شده است.

کریمی ساخت ضریح امامزادگان و اماکن مذهبی را از فعالیت‌های عمرانی دیگر این مجموعه عنوان و بیان کرد: طی جلساتی که تاکنون برگزار شد، تصمیم بر این شده که در سال 91 کار بازسازی و پیگری امر عمرانی امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان بویین زهرا ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه بخشی از هزینه‌های مربوط به امور عمرانی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بویین‌ زهرا از طریق شواری هیئت‌ امنایی و مشارکت‌های شهروندی جمع‌آوری می‌شود، عنوان کرد: ملت ایران در عرصه‌های مختلف دینی و مذهبی نشان داده‌اند که این آمادگی را دارند که با تلاش و همت خود زمینه اقتدار و عزت دین مبین اسلام در جهان را مهیا کرده و موجب شکست و نابودی تمام مستکبران و کافران ستمگر در عالم شوند.

مربوطه به : اخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :