کدخبر : 1198 |

عمران و آبادی بقاع متبرکه جاده چالوس ضرورت دارد


بنی‌احمدی در گفتگو با مهر:
عمران و آبادی بقاع متبرکه جاده چالوس ضرورت دارد
پایگاه خبری امازادگان (بقاع نیوز ): مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه البرز گفت: رسیدگی به امور امامزاده ها و عمران و آبادی بقاع متبرکه جاده چالوس به دلیل موقعیت گردشگری این جاده ضرورت زیادی دارد.

حجت الاسلام ابوالفضل بنی احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اقدامات و فعالیت های این نهاد در بحث ساماندهی بقاع متبرکه گفت: هرچند متولی اصلی رسیدگی به امور عمرانی و آبادی امامزاده ها و بقاع متبرکه اوقاف و امور خیریه است اما این اقدام یک عزم همگانی را طلب می کند.

وی اظهار داشت: مردم باید برای عمران و آبادی امامزاده ها و اماکن متبرکه پیشقدم و داوطلب بوده و به یاری اوقاف و امور خیریه بیایند.

وی گفت: بیش از صد امامزاده در استان البرز داریم که تنها سه تای آن درآمد زا هستند و باید از همان برای عمران و نگهداری مابقی استفاده کنیم.

حجت الاسلام بنی احمدی تصریح کرد: تعدادی از امامزاده های ما در جاده چالوس رو به تخریب و ویرانی گذاشته اند و ازآنجا که جاده چالوس سومین جاده زیبای گردشگری کشور است که در همه فصول گردشگران و مسافران زیادی را پذیرا است، رسیدگی به امور بقاع در این محور اهمیتی دو چندان دارد.

بنی احمدی تاکید کرد: عمران و آبادی امامزادگان و بقاع متبرکه می تواند گردشگری مذهبی و دینی استان را تقویت کرده تا در کنار گردشگری طبیعی، گردشگری این حوزه را نیز رونق دهیم.

وی با اشاره به بازدید خود از امامزادگان جعفر(ع) و سلیمان(ع) ارنگه، محمد(ع) سیجان گفت: اقدامات و پروژه های عمرانی این امامزادگان آغاز شده و با جدیت پیگیری می شود.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: رسیدگی به امور بقاع و تلاش برای عمران و آبادی آنها ارزش نهادن به باورهای دینی و اعتقادی و شان و منزلت قائل شدن برای ائمه معصومین است از این رو از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار نخواهیم بود.

 

مربوطه به : اخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :