کدخبر : 1195 |

ساخت‌وساز امامزادگان در مازندران به اتمام برسد


استاندار مازندران:
ساخت‌وساز امامزادگان در مازندران به اتمام برسد.

پایگاه خبری امامزادگان (بقاع نیوز ):استاندار مازندران گفت: اوقاف با کمک خیران و مسئولان و همه مردم دست به دست هم دهند تا ساخت‌وساز امامزادگان را به اتمام برسانند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران،‌ سیدعلی اکبر طاهایی در مراسم افتتاحیه طرح نشاط معنوی که در آستانه مقدسه پهنه‌کلا ساری برگزار شد، اظهار داشت: 108 متولیان امامزاده در مازندران باید افتخار کنند که امور قرآنی و فرهنگی ویژه دانش‌آموزان در طول سال را بویژه در ایام تابستان برگزار می‌کنند.

وی افزود: برگزاری امور فرهنگی، قرآنی و دینی و اعتقادی در امامزادگان از برکات سنت حسنه وقف و ایثارگری واقفین خیراندیش است که مال و اموال خود را در راه اعتلای فرهنگ قرآنی اسلامی وقف کرده‌اند.

طاهایی خادم بودن قرآن و نیروهای قرآنی را از افتخارات مهم هر استان ذکر و تصریح کرد: همه ما افتخار داریم که خادم قرآن و نیروهای قرآنی هستیم و این توفیق اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و ادارات تابعه در شهرستان‌ها شد که به این افتخار نائل شده‌اند.

استاندار مازندران با اشاره به تحویل حافظ قرآن کریم به جامعه بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری گفت: ایجاد تفاهمنامه اوقاف و جامعه‌القرآن از کارهای بسیار زیبایی است که در این زمینه صورت گرفته و این تفاهمنامه زمینه‌های لازم برای تربیت حافظ را فراهم کرد.

وی ظهور انقلاب اسلامی ایران را از برکات قرآن کریم دانست و یادآور شد: پیروزی انقلاب و بیداری اسلامی در منطقه از برکات قرآن‌ کریم و عمل به مفاهیم قرآن است و قطعا قرآن کریم همه انسان‌ها را از ظلمات بسوی نور هدایت و راهنمایی می‌کند.

طاهایی به ساخت‌وساز امامزادگان اشاره و عنوان کرد: اوقاف با کمک خیرین و مسئولان و همه مردم دست به دست هم دهند تا ساخت‌وساز امامزادگان را به اتمام برسانند و فضای لازم را برای گسترش فرهنگ قرآنی و تربیت نیروهای اسلامی در امامزادگان ایجاد کنند.

استاندار مازندران متذکر شد: هر جوان و نو جوانی که با قرآن‌ کریم آشنا و مانوس می‌شود قطعا بیشتر از دیگران با آداب اسلامی و قرآن آشنا می‌شود و بیشتر از دیگران مسایل اسلامی و شرعی را رعایت می‌کند.

این مسئول از فعالیت‌های اداره کل اوقاف در همه زمینه‌ها به ویژه زمینه ساخت‌وساز بقاع و امامزادگان حفظ و احیای موقوفات و گسترش فرهنگ وقف و اجرای برنامه‌های فرهنگی در امامزادگان تقدیر کرد.

 

مربوطه به : اخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :