کدخبر : 1199 |

دهیاران باید در حفظ امامزادگان تلاش نمایند


دهیاران و اعضای شورای اسلامی باید در حفظ، نگهداری و مرمت امامزادگان تلاش نمایند
پایگاه خبری امامزادگان (بقاع نیوز):بخشدار امامزاده عبدالله(ع) آمل گفت: دهیاران و اعضای شورای اسلامی به عنوان مسئولان روستاها هستند که باید در حفظ، نگهداری و مرمت امامزادگان بیش از گذشته بکوشند .به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران بخشدار امامزاده عبدالله(ع) آمل نیز در آیین کلنگ‌زنی و بازسازی آستانه امامزاده محمد(ع) روستای نوگردن بخش امامزاده عبدالله این شهرستان گفت:دهیاران و اعضای شورای اسلامی به عنوان مسئولان روستاها هستند که باید در حفظ، نگهداری و مرمت امامزادگان بیش از گذشته بکوشند.
یحیی عسکری‌پور ابراز داشت: سه امامزاده این بخش در سال جاری بازسازی و احیا می‌شوند.
وی ادامه داد: این بخش 802 کیلومتر مربع وسعت دارد که مناطق جلگه‌ای، کوهستانی، جنگلی و رودخانه در کنار هم به آن حال و هوای خاصی بخشیده که باعث جذب گردشگران و توریست‌های زیادی در طول سال می‌شود.
عسکری‌پور با اعلام اینکه امامزادگانی که در این بخش قرار دارند نیز در مناطق خوش آب و هوای جنگلی و کوهستانی واقع شده‌اند، تصریح کرد: امامزادگان مایه آسایش و آرامش مردم هستند و مازندران نیز به خاطر اینکه نخستین جایی بود که به ولایت امیرالمومنین(ع) ایمان پیدا کرد و دیار علویان لقب گرفت در جای جای این استان در هر شهر و روستایی وجود بارگاه نوادگان اهل بیت همانند چراغ روشنی تلالو دارد.
بخشدار امامزاده عبدالله(ع) شهرستان آمل با تاکید اینکه این اماکن متبرکه باعث آرامش روحی، روانی و جسمانی می‌شوند، اضافه کرد: باید جسم خود را از طریق تزکیه نفس، خودسازی و مراقبت ماندگار کرده و پیشرفت دهیم تا به درجات بالای انسانیت دست پیدا کنیم.
عسکری‌پور با بیان اینکه برای حفظ و ترویج ارزش‌ها باید در ساخت امامزادگان همت و تلاش داشته باشیم و مشارکت در امر خیر صدقه جاریه‌ای است که تا ابد برای ما می‌ماند، عنوان کرد: در این شهرستان برای کمک در امر خیر از سوی مردم دغدغه‌ای نداریم و مردم خودجوش در این امور معنوی شرکت می‌کنند.
این مسئول با تاکید اینکه وقتی انسان می‌میرد پرونده اعمالش بسته می‌شود جز در سه بخش که برای انسان برکت و خیر می‌آورد، گفت: پرونده علم، صدقه جاریه و عمل صالح و تربیت فرزندان صالح پس از مرگ انسان بسته نمی‌شود و برای او پاداش و نیکی دارد.

 

مربوطه به : اخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :