کدخبر : 1180 |

جشن‌های انتظار در استان مرکزی برگزار می‌شود


حجت‌الاسلام حسینی:
جشن‌های انتظار در استان مرکزی برگزار می‌شود
پایگاه خبری امامزادگان (بقاع نیوز): معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی از برگزاری جشن‌های انتظار به مناسبت دهه مهدویت و نیمه شعبان در بقاع متبرکه استان مرکزی خبر داد.

 

حجت‌ الاسلام سید محمدباقر حسینی‌ اراکی در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح فعالیت های فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: این اداره کل جشن های انتظار را به مناسبت نیمه شعبان با حضور دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در بقاع متبرکه استان برگزار می کند.

وی با بیان اینکه این جشن ها در 40 بقعه متبرکه استان به صورت همزمان برگزار می شود افزود: در 10 بقعه شاخص به صورت ویژه مراسم جشن ولادت با سعادت حضرت مهدی (عج) برگزار خواهد شد.

وی گفت: جشن‌های انتظار در امامزادگان عبدالله(ع) و آمنه خاتون(س) و امامزاده محمد عابد(ع) اراک، امامزاده سیاوشان(ع) آشتیان، امامزاده سیداسحاق(ع) ساوه، امامزاده ریحان و ابوطالب(ع) خمین، امامزاده زبیده خاتون(س)، امامزادگان معصوم و قتله‌گاه سلطان‌علی(ع) دلیجان، امامزاده مسعود و ابراهیم(ع) نوده خنداب، امامزاده 72 تن ساروق، امامزاده محمد(ع) فم تفرش و دیگر امامزاده‌های شاخص استان به صورت ویژه برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: به مناسبت دهه مهدویت 18 مبلغ و 12 دانشجوی رشته قرآن و معارف با هدف بیان فرهنگ مهدویت و انتظار به بقاع متبرکه اعزام می شوند.

وی افزود: برنامه های دهه مهدویت  در 38 مرکز اجرا کننده طرح نشاط معنوی در بقاع استان برگزار می شود.

حجت الاسلام حسینی، برگزاری دوره‌های آموزشی روخوانی، روانخوانی و حفظ قرآن کریم، برگزاری اردوهای سیاحتی و آموزش قرآن را از برنامه‌های فرهنگی این اداره کل در اوقات فراغت جوانان و نوجوانان عنوان کرد.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :