کدخبر : 1153 |

مقابر 100 امامزاده مازندران احداث می شوند


مقابر 100 امامزاده مازندران احداث می شوند
پایگاه خبری امامزادگان(بقاع نیوز):مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان مازندران از احداث یکصد امامزاده مازندران خبر داد.

حجت الاسلام سیف اله سهرابی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری امامزادگان(بقاع نیوز): با اشاره به مطلب فوق گفت: در سال نود یکصد امامزاده استان احداث می شود.
سهرابی افزود: استان مازندران بیش از هزار و دویست امامزاده دارد که این بزرگترین افتخار برای مردم ولایتمدار استان است که از جمله شهرت این مردم بزرگوار پناه دادن و افتخار میزبانی این امامزادگان می باشد.
مدیر کل اوقاف مازندران ادامه داد: در سال گذشته ساختمان 97 امامزاده که در حال تخریب بوده اند طرحهای جامع و یا تیپ تهیه و از سوی سازمان اوقاف تائید شد و کلنگ آنان زده شد و این امامزادگان از 20 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.
سهرابی با اشاره به اعتبار مورد نیاز برای احداث و ساخت و ساز امامزادگان گفت: اعتبار اولیه برای اجرای طرحهای جامع و تیپ امامزادگان از سوی اداره کل اوقاف اختصاص یافته و برای پیشرفت آن نیاز به همّت خیّرین و نیکوکاران می باشد که می توانند در این امر خیر و ماندگار سهیم باشند.
و در سال گذشته به این امامزادگان تا به حال جمعاً به مبلغ 22 میلیارد ریال مساعدت شده است .
وی گفت: مردم می توانند قسمتی از اموال و دارائیهای خود را برای امامزادگان وقف کند تا عواید حاصل از این موقوفات صرف امامزادگان شود و این عمل نیک تا قیام قیامت برایشان باقی بماند.
سیف اله سهرابی گفت: احداث کامل این یکصد امامزاده حداقل به 150 میلیارد ریال اعتبار نیاز می باشد که همت مسئولین سازمان اوقاف – استانداری مازندران و خیّرین و نیکوکاران استان را طلب می کند.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :