کدخبر : 1133 |

شکر نعمت ولایت بیانگر هویت شیعی ما است


حجت الاسلام میرباقری:
شکر نعمت ولایت بیانگر هویت شیعی ما است
پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز):حجت الاسلام و المسلمین میرباقری گفت: شکر نعمت ولایت یکی از وظایف اساسی شیعیان است و باید شکر این نعمت را به صورت عملی به جای آورد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت الاسلام و المسلمین میرباقری در مراسم گرامیداشت ساروز رحلت بانوی صبر و بصیرت، حضرت زینب سلام الله علیها که جمعه شب در آستان مقدس حضرت امام زاده شاه سید علی علیه السلام و با حضور جمع کثیری از عزاداران حسینی برگزار شد، با اشاره به عزادارای و ابراز ناراحتی شیعیان در ایام شهادت و رحلت ائمه اطهار علیهم السلام، اظهار داشت: این حالات منقلب به این دلیل است که در این ایام حال و هوای امامان معصوم علیهم السلام به ما انتقال پیدا می کند چراکه سرشت ما به سرشت اهل بیت رسول خدا علیهم السلام گره خورده است.
وی با اشاره به جایگاه کتاب مقدس مفاتیح الجنان، اعلام کرد: شرط تحقق دعا، شناخت پروردگار است به گونه ای که انسان باید به اسماء حسنی پروردگار ایمان پیدا کند و در راستای آن و با استفاده از دعاهایی که معصومان علیهم السلام به ما انسان ها یاد داده اند، درخواست های خود را از پروردگار رحمان درخواست کنند.
این خطیب توانا در ادامه سخنان خود عنوان کرد: اهمیت هر کس به اندازه دعاها و خواسته های معنوی او است و این موضوع بیانگر این است که هدف انسان تایین کننده و مشخص کننده شخصیت ذاتی او است.
وی با بیان اینکه صراط مستقیم راه و روش امیرالمومنان علی بن ابی طالب علیه السلام است، خاطر نشان کرد: زمانی که شیطان شیعه ای را فریب می دهد، او را از ولایت دور می سازد و آن شیعه نمی تواند شکر نعمت ولایت را به جای آورد.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :