کدخبر : 1129 |

لزوم اطلاع رسانی ثمرات موقوفات در ملایر


نمایندگان منتخب مردم ملایر در مجلس تأکید کردند:

لزوم اطلاع رسانی ثمرات موقوفات در ملایر

پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز): نمایندگان منتخب مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بر لزوم لزوم اطلاع رسانی ثمرات موقوفات در ملایرتأکید کرد.

علی‌نعمت چهاردولی در نشست مشترک با مدیرکل اوقاف استان همدان، با اشاره به میزان تأکیدات و اهمیت وقف در شرع اسلام، اظهار کرد: تمام هدف دین بر این است که مردم در زندگی خود آسایش و آرامش ببینند که در این راستا نیز مباحث مختلفی نظیر وقف و موقوفات وجود دارد.

وی با بیان اینکه در بحث اطلاع‌رسانی وقف و موقوفات باید عمیقاً کار کرد، گفت: وقف نعمتی است که سبب آبادی می‌شود و هزینه‌کرد درآمدی که از موقوفات حاصل می‌شود نیز براساس اصول و قانون شریعت است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولان اوقاف متذکر شد: در راستای آگاه‌سازی عامه مردم، فعالیت‌ها و اقدامات اوقاف و امور خیریه را رسانه‌ای کنید تا مردم در جریان قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه مطالبه مردم ملایر این است که چه میزان از درآمدی که از اوقاف حاصل می‌شود، صرف آبادی و خدمت‌رسانی در این شهرستان می‌شود بر لزوم اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی هزینه‌کرد درآمد موقوفات تأکید کرد تا مردم نیز در جریان قرار گیرند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در بحث اجاره موقوفات باید به گونه‌ای عمل شود که اصل عدالت رخ دهد و نوع برخورد اوقاف روشنگرانه باشد تا سبب رشد و پویایی بیش از پیش وقف در شهرستان ملایر شود.

نماینده دیگر شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز با تأکید بر لزوم شکل‌گیری موقوفات جدید با نیات روز جامعه بیان کرد: در این راستا باید تبلیغ و اطلاع‌رسانی شود تا مطابق با نیازهای روز مردم وقف‌های جدید صورت گیرد.

احمد آریایی‌نژاد افزود: باید به گونه‌ای تبلیغ شود تا خیران شهرستان ملایر با عنایت به نیازهای روز جامعه، وقف کنند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر مشکلاتی در ارتباط با مباحث وقف از طریق مردم به نمایندگان انعکاس داده شد با تعامل با اوقاف در راستای رفع و رسیدگی به آن اقدام خواهیم کرد.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :