کدخبر : 1125 |

ضریح مطلای آستان مقدس سیده زهرا(س) نوزاد درمیان پرده برداری گردید.


خراسان جنوبی/گروه خبرهای دریافتی

ضریح مطلای آستان مقدس سیده زهرا(س) نوزاد درمیان پرده برداری گردید.
پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز):همزمان با سالروز شهادت هادی آل محمد(ص) از ضریح مطلای آستان مقدس سیده زهرا(س) نوزاد درمیان پرده برداری گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان جنوبی حجت الاسلام والمسلمین محسن مومنی مقدم مسئول فرهنگی اوقاف استان در حاشیه مراسم پرده برداری ضریح مطهر آـستانه مبارکه سیده زهرا(س)   با اشاره به مهاجرت امام زادگان به ایران گفت: دلایلی مختلفی در مهاجرت فرزندان ائمه اطهار به ایران می باشد که از جمله این دلایل دیدرار با حضرت امام رضا بوده است و  وقتیکه در مسیر خویش به شهریار رسیدند از طرف مأمورین و عمال مأمون، جریان آمدن امامزادگان(ع) بسیار به مأمون گزارش شد، مأمون براى حفظ تاج و تخت خود و ترس از شورش این سادات، حضرت رضا(ع) را شهید کرد و دستور قتل بستگان آن حضرت را صادر نمود، و در نامه هاى متعدد، عمال خود را به لشکرکشى و جنگ با امامزادگان(ع) فرمان داد تا سرانجام جنگ سختى میان طرفین درگرفت، عده زیادى از سادات عظام شهید و مابقی هم به اطراف و اکناف متفرق گشتند.
وی افزود: درحقیقت شیعه در ایران مدیون و مرهون این امامکزادگان است چراکه امامزادگان کانون نور و معنویت و چراغ هدایت می باشند.
مسئول فرهنگی اوقاف استان افزود: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری در تبدیل امامزادگان و بقاع  متبرکه به قطب فرهنگی امامزاده 30 امامزاده قابلیت تبدیل به قطب فرهنگی شدن را دارا می باشند .
وی گفت: هدف اوقاف استان این است هر امامزاده ای که در روستا وشهر قرار دارد مرکز ثقل فرهنکی آن مکان شود امورات فرهنگی  تا جایی درآنجا نمود داشته باشد که بتواند آن مکان را بیمه کند.
مومنی گفت: ضریح مطهر آستان مقدس سیده زهرا(س) نوزاد درمیان با هزینه ای بالغ بر40 میلیون تومان ساخته و نصب گردید و تا پایان سال 91 دو امامزاده دیگر استان به ضریح مطلا مجهز میگردند.
حجت الاسلام والمسلمین سنجری امام جمعه اسدیه در این مراسم ضمن تقدیر از عملکرد اوقاف استان گفت: امامزادگان معادن فی الذهب می باشند و حضور مردم در جوار این بزرگواران خاری در چشم دشمنان می باشد.
قابل ذکر است در این مراسم برادر حاج ابوالفضل نوفرستی در رثای حضرت هادی(ع) به مرثیه پرداخت و در ادامه خادمین  حرم امام رضا(ع) از روستای نوزاد به مداحی پرداختند.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :