کدخبر : 1115 |

بیانیه اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران به مناسبت سوم خرداد


تهران/پایگاه امامزادگان

بیانیه اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران به مناسبت سوم خرداد
پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز):اداره کل اوقاف وامورخیریه  استان تهران به مناسبت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر بیانیه ای صادر کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران،پایگاه بسیج امام حسین (ع) این اداره کل با صدور بیانیه ای یاد وخاطره هشت سال دلاور مردیها ورشادتهای رزمندگان اسلام راگرامی وبرای ارواح مطهر شهدا وامام شهیدان آرزوی علو درجات از بارگاه الهی نمود.
 در این بیانیه آمده است :فتح خرمشهر یكی از نشانه‌های پایداری آیات الهی است كه خداوند آن را عبرتی برای ثابت قدم بودن اهل ایمان و بشارتی برای تمامی مسلمانان وهدایتی برای همه مظلومان جهان در برابر ستمگران جنایت‌ پیشه قرار داد. فتح خرمشهر یك قطعه از تاریخ دلدادگی مردانی است كه با اعتصام به حبل‌الهی پای به عرصه جهاد نهادند و با به نمایش گذاشتن ایمانی مملو از شعور محمدی (ص) و شور حسینی (ع) واقعه‌ای را رقم زدند كه تمامی ناظران ریز و درشت جهان را به حیرت انداختند و قدرتمندان متكبر و مغرور را سراسیمه كردند.
 این بیانیه می افزاید: عملیات پیروزمندانه بیت المقدس و آزادی خرمشهر در سوم خرداد ماه سال 1361 پیدایش وضعیت نوینی در صحنه سیاسی- نظامی جنگ تحمیلی 8 ساله و تحولات آینده خاورمیانه را رقم زدکه ضربه‌ای اساسی و تعیین‌کننده را بر پیکر دشمن بعثی وارد ساخت و تمامی معادلات، باورها و ذهنیت‌ها پیرامون توانمندی‌ها و قابلیت‌های نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران را تغییر داد.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است : آزادي خرمشهر تجلي گاه ارزشها و افتخارات ايران و ميعادگاه بزرگ مومنان و مجاهدان راه خدا و جلوه گاه مقدس عشق و ايثار و شهر پاك باختگان مكتب امام خميني (ره) است. اين شهر براي هميشه سمبل مقاومت بزرگ مردان مظلومي است كه مفاهيم ايثار و شهادت را به زيباترين شكل ترسيم كرده و با اتكال خالصانه به خداوند باري تعالي زيرباران آتش سنگين دشمن دليرانه مقاومت كردند. آنها كه جلوه هايي از نور خدا بودند يكي پس از ديگري درخون خود غلطيدند ، تا خاك پاك ايران اسلامي زير چكمه هاي متجاوزان خون آشام لگدمال نشود.
این بیانیه با اشاره بر لزوم شناخت زوایای پنهان حماسه بزرگ سوم خرداد که هویت دینی و ملی ایرانیان را به جهانیان عرضه کرد، می‌افزاید: فتح خرمشهر به عنوان حماسه همیشه جاویدان باقی خواهد ماند و اینک برماست به عنوان وارثان و حافظان این ارزش ها و آرمان های مقدس در راه ترویج فرهنگ ایثارو شهادت به عنوان فرهنگ ارزشمند در جامعه تلاش و همت نماییم، تا نسل های آینده با ایثارگری های پیش کسوتان جهاد، با آرمان ها و اهداف شهیدان و ارزش های دوران هشت سال دفاع مقدس و امام شهیدان آشنا شوند و امروز با تأسی گرفتن از رهنمودهای پیامبرگونه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله) و در جهت حفظ ارزش ها و آرمان های والای شهیدان، آمادگی خود را اعلام می داریم.
اینک، در آستانه این حماسه عظیم و به یادماندنی، اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی زنان و مردانی که در جریان مقاومت 35 روزه و سپس آزادسازی خرمشهر قهرمان ،حماسه آفریدند، فرارسیدن سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر و روز ملی «مقاومت، ایثار و پیروزی» را به ملت قهرمان و انقلابی ایران و تمام سربازان و محافظان این مرز و بوم و ارزشهای اسلامی تبریک گفته و بیعت مجدد خود را با آرمان های والای انقلاب اسلامی، شهدا، امام راحل عظیم‌الشأن، و فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت‌اله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) اعلام می‌دارد.
روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهرا

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :