کدخبر : 1094 |

کنگره بزرگداشت شهدای باقریه شهرستان بیرجند برگزار می گردد


خراسان جنوبی/گروه خبرهای دریافتی

کنگره بزرگداشت شهدای باقریه شهرستان بیرجند برگزار می گردد
پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز):مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان از برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای باقریه شهرستان بیرجند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اوقاف خراساان جنوبی حجت الاسلام والمسلمین محمدطاهر گرایلی مدیر کل اوقاف استان با اعلام این خبر افزود: آشنایی با زندگانی معصومین علیهم‌السلام وفرزندان گهربارشان امری معنوی و ضروری است
وی افزود: برای شناخت و عرفان مضاعف و گام برداشتن در اين راستا و اسوه قرار دادن عملی و الگوگیری از افعال و صفات الهی آن انسانهای بلندمرتبه، كنگره بزرگداشت شهدای باقریه شهرستان بیرجند طراحي و برای رسیدن به اهداف عالیه‌ی مذکور و مضافاً ترویج فرهنگ وقف و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی به نحو مطلوب و چشمگیر برگزار می گردد.
وی هدف از اجرای این کنگره را تقویت بنیه‌های دینی، مذهبی آحاد مردم بویژه نوجوانان و جوانان نسبت به اهل بیت طاهرین علیهم‌السلام- تبدیل آستان مقدس امامزادگان به قطب فرهنگی-ترویج و گسترش فضائل و مناقب اهل بیت علیهم‌السلام در جامعه اسلامی-گسترش و تقویت تفکر ولایی در جامعه اسلامی عنوان کرد.
مدیر کل اوقاف استان  با اشاره به تشکيل ستاد اين کنگره گفت : در اين کنگره کميته هاي تبليغات و اطلاع رساني ، کميته مالي و پشتيباني ، کميته نظارت و ارزيابي ، کميته علمي فعال شده اند.
گرایلی در ادامه به موضوعات فراخوان اين کنگره ملي اشاره و تصريح کرد: با همکاري و فعال شدن کميته علمي اين کنگره موضوعات فراخوان اين کنگره آماده شده است که بزودي موضوعات در قالب پوستر در سطح استان اطلاع رساني خواهد شد.
مدیر کل  اوقاف خراسان جنوبی  از همه پژوهشگران ، محققين ، نخبگان ، دانشجويان و اساتيد و هيئت علمي دانشگاهها ، روحانيت و علما و علاقمندان درخواست کرد تا با ارسال مقاله به دبيرخانه اين کنگره واقع در اداره کل اوقاف و امورخيريه استان بتوانند نقش امامزادگان را در ابعاد مختلف زندگاني به مردم بشناسانند.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :