کدخبر : 1079 |

استفاده از طرح‌های علمی دانشگاهی در توسعه اماکن متبرکه در عتبات عالیات


تهران/گروه خبرهای دریافتی

استفاده از طرح‌های علمی دانشگاهی در توسعه اماکن متبرکه در عتبات عالیات

  پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز):رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور استفاده از طرح‌های علمی دانشگاهی برای توسعه اماکن متبرکه در عتبات عالیات را محور فعالیت‌های این ستاد عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور: حسن پلارک  در شورای اداری استان مرکزی گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور به دنبال این است با استفاده از طرح‌های علمی دانشگاهی، توسعه اماکن متبرکه در عتبات عالیات را تحقق ببخشد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور مدیریت پروژه‌های بزرگ در کشور عراق را در دست دارد که ارزش‌ این پروژه‌ها بالغ بر 25 هزار میلیارد ریال است.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور بازسازی و اجرای طرح‌های توسعه‌ای در عتبات عالیات را افتخار برگزاری برای ایران دانست و اظهار داشت: این اقدامات ارزشمند با استفاده از نذورات مردمی انجام می‌شود و برخاسته از ارادت و عشق به ائمه اطهار و اهل بیت(ع) است  که در وجود مردم ایران نهادینه می‌باشد.
به گفته وی این ستاد از سال 81 تاکنون با کمک‌های مادی و معنوی دولت و مردم توانسته در سه مرحله غبارروبی و پاکسازی حرم‌های مطهر، بازسازی ابنیه مطهر و توسعه ابنیه، توسعه تاسیسات زیارتی و رفاهی را به انجام برساند.
پلارک بیان داشت: در حال حاضر طرح‌های بسیار خوبی در عتبات عالیات در دست اجراست و تا 13 رجب امسال ایوان نجف با اعتبار 320 میلیارد ریال، مجتمع کارگاهی و اقامتی سیدالشهدا(ع) با امکان سرویس‌دهی به 1500 زائر برای اقامت و ارائه خدمات به زائران کربلا، طرح توسعه حرم علوی با اعتبار 800 میلیون دلار و احداث ساختمان سیدالشهدا در کربلا در شش طبقه و زیربنای 14 هزار متر مربع افتتاح خواهد شد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در ادامه از تجهیز بیمارستان امام سجاد(ع) در شهر کربلا خبر داد و گفت: پزشک مورد نیاز  این دارالشفاء در خواهرخواندگی با بیمارستان بقیه الله(عج) تامین خواهد شد.
وی همچنین از اجرای طرح جامع حرم‌ها و بازسازی فضای بین‌الحرمین توسط این ستاد خبر داد و بیان داشت: کار آماده‌سازی و تسطیح این طرح در حال حاضر از خیمه‌گاه تا باب الخیمه آغاز شده است.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :