کدخبر : 1055 |

اوقاف قم سال91 را با موقوفه 10 ميلياردي آغاز كرد


قم/گروه خبرهای دریافتی

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم:
اوقاف قم سال91 را با موقوفه 10 ميلياردي آغاز كرد
پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز):دیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم خبرداد: نخستين موقوفه اداره كل اوقاف و امور خيريه استان قم در سال 91 به ارزش 10 ميليارد ريال به ثبت رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان قم، حجت الاسلام و المسلمین شوزب شیری با بيان اينكه نخستين موقوفه سال 91 اين اداره كل توسط عباس يعقوبي به ثبت رسيده است، عنوان كرد: در ارديبهشت ماه سال جاري نخستين موقوفه ي استان قم به ثبت رسيده است كه بر اساس محاسبات انجام شده بيش از 10 ميليارد ريال ارزش رقبه‌هاي وقف شده است.
وي در ادامه با اشاره به وجود 361 متر زير بناي براي موقوفه، اعلام كرد: موقوفه عباس يعقوبي شش دانگ از يك ملك مسكوني و دو باب ملك تجاري است كه در 30 متري هنرستان قرار دارد كه داراي وقف‌نامه رسمي و محضري نيز مي باشد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم با بيان اينكه درآمد حاصل از هر موقوفه تنها مي‌تواند در راستاي نيت واقف هزينه شود، اظهار داشت: تامين هزينه‌ي ازدواج نيازمندان با اولويت سادات و پس از آن خيرات و مبرات در سطح استان قم، نيت حاج عباس يعقوبي از وقف اين موقوفات بوده است.
وي با اشاره به همكاري اداره كل اوقاف و امور خيريه استان قم در زمينه مديريت اين موقوفات، افزود: متولي اين موقوفات خود فرد واقف است و پس از آن توليت اين موقوفه نيز به پسر بزرگ وي و پس از آن در اختيار اداره كل اوقاف و امور خيريه استان قم خواهد بود.
حجت الاسلام و المسلمین شوزب شیری در پايان اظهار كرد: هدف عباس يعقوبي از وقف اين موقوفات، كسب رضايت حضرت ولي عصر(عج) بوده است، ما نيز اميدواريم علاوه بر پاداش‌هاي دنيوي و اخروي اين وقف، رضايت و خشنودي امام زمان(عج) نيز از اين امر حاصل شود.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :