کدخبر : 1054 |

مستند مراسم عزاداری یاس نبوی قزوین ساخته می شود


   مستند مراسم عزاداری یاس نبوی قزوین ساخته می شود

پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز):مراسم فاطمیه امسال همچون سنوات اخیر در قالب سوگواره یاس نبوی در سطح ۴۹ بقعه و امامزاده شاخص استان همزمان با سالروز شهادت دخت مکرم نبی اکرم (ص) برگزار شد.

ایلنا: مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین گفت: مراسم فاطمیه امسال همچون سنوات اخیر در قالب سوگواره یاس نبوی در سطح ۴۹ بقعه و امامزاده شاخص استان همزمان با سالروز شهادت دخت مکرم نبی اکرم (ص) برگزار گردید و با انجام یک سری اقدامات برنامه ریزی شده از قبل در سه مرحله قبل، حین و بعد از برگزاری مراسم سوگواره یاس نبوی اقدام به اطلاع رسانی جهت هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم کردیم.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ علی محمدپور افزود: از اقدامات قبل از برگزاری مراسم می‌توان به تشکیل ستاد استانی و شهرستانی سوگواره یاس نبوی و همچنین جلسات توجیحی مدیران، امناء و خادمین محترم امامزادگان و همچنین ساخت و تولید تیزر تبلیغاتی و زیرنویس تلویزیونی و همچنین معرفی مکان و زمان برگزاری مراسم سوگواری یاس نبوی در سطح عموم مردم از طریق صداوسیما، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها و همچنین تبلیغات محیطی همچون چاپ بنر، بروشو پوس‌تر و ارسال پیامک به گروه هدف اشاره کرد.

این مقام مسئول در ادامه در خصوص برگزاری مسابقه کتابخوانی افزود: همچنین همزمان با فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا (س) و نزدیک شدن به طرح بزرگ سوگواره یاس نبوی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه، کتاب مسابقه پیام یاس نبوی منتشر و در سطح امامزادگان استان توزیع شد. که بخش اعظم کتاب مزبور در بردارنده متن و ترجمه خطبه حضرت زهرا (س) (فدکیه) می‌باشد که به سال یازدهم هجرت در مسجد النبی (ص) بیان فرموده‌اند.

از بخش‌های دیگر کتاب می‌توان به زندگی و سیره حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علی‌ها)، وقف میراث جاویدان و در انت‌ها به پرسش نامه کتاب اشاره نمود. توضیحات شرکت در مسابقه کتاب پیام یاس نبوی بطور کامل در انتهای کتاب درج گردیده است.

جوایز برندگان مسابقه پیام یاس نبوی ۱۸ نفر کمک هزینه حج عمره، ۷۲ نفر کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، ۱۸ نفر کمک هزینه سفر به سوریه، ۱۸ نفر کمک هزینه سفر به مشهد مقدس، ۱۱۸ قلم هوشمند قرآنی و هزاران جایزه ارزشمند دیگر می‌باشد.

مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در مورد اقدامات حین برگزاری مراسم گفت: پیش از ۱۰‌ها عکاس، تصویر بردار، خبرنگار، مستند ساز با حضور در سطح ۴۹ امامزاده و بقعه شاخص برگزار کننده مراسم اقدام به تهیه گزارش و پوشش خبری از مراسم سوگواره یاس نبوی نمودند.

محمدپور در خصوص اقدامات بعداز برگزاری مراسم گفت: جمع بندی مطالب حاصل از بازرسی‌های انجام گرفته، برگزاری جلسات نقد و بررسی روند برگزاری مراسم با حضور کار‌شناسان مربوطه، گزارش گیری و ارائه امار و اطلاعات به رسانه‌ها ی جمعی و همچنین ساخت مستند ۱۵ دقیقه‌ای جهت انعکاس از شبکه سیمای استانی از اقدامات روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین بعداز برگزاری مراسم است.

وی با تشکر از حضور با شکوه مردم، مسئولین علماء، خطبا و مادحین و همچنین عکاسان، خبرنگاران، تصویربرداران و مستندسازان در مراسم سوگواره یاس نبوی و عزاداری حضرت زهرا (س) گفت: امید است همگی با هم بتوانیم با الگو گرفتن از زندگی اهل بیت زندگی و آخرت سعادتمندی داشته باشیم.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :