کدخبر : 1053 |

عشق ایرانی در معماری حرم مطهر رضوی موج می‌زند


عضو کمیسیون عمران مجلس:
عشق ایرانی در معماری حرم مطهر رضوی موج می‌زند
پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز): عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در معماری حرم مطهر رضوی عشق ایرانی موج می‌زند.

نصرالله کمالیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با بیان اینکه معماری اسلامی به دو بخش تقسیم می‌شود، اظهار داشت: موضوع به کارگیری معماری اسلامی و ایرانی در امامزادگان و بقاع متبرکه و همچنین سایر اماکن اعم از منازل و محل‌های کاری و تجاری به این دو بخش مجزا می‌شود.

وی افزود: در مبحث مکان‌های زیارتی باید به موضوع معماری اسلامی توجه بسیار خاص‌تری نسبت به سایر مکان‌ها صورت پذیرد.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در معماری ابنیه‌های معنوی و مذهبی ما جز عشق به ساحت ائمه اطهار (ع) چیزی دیده نمی‌شود.

وی عنوان کرد: در همین راستا هر کدام از این موارد مانند گلدسته‌ها و مناره‌ها قابل توجه و بیان است.

کمالیان با اشاره به معماری خاص حرم مطهر امام رضا(ع) افزود: مهم‌ترین موضوع در این زمینه استحکام خاص آن‌ها است و به طور یقین ساخته شده تا بماند.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: مستحکم بودن بناهای آستان قدس رضوی همه نشان از اهتمام این مجموعه به زائران بارگاه منور و ملکوتی امام رضا(ع) دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: همچنین تغییرات عمرانی در این مجموعه بسیار قابل تامل است به طوری که زائرانی که به صورت متناوب به مشهد سفر می‌کنند این تغییرات را لمس می‌کنند.

وی تاکید کرد: ساخت چنین بناهایی افتخاری برای کشور بوده که باید در این زمینه از زحمات آستان قدس رضوی کمال تشکر را کرد.

کمالیان خاطر نشان کرد: زائران حرم منور و ملکوتی امام هشتم(ع) با قدرشناسی از این توجه، با آرامش بیشتری به زیارت بارگاه ملک پاسبان رضوی می‌پردازند.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :