کدخبر : 1049 |

برگزاری برنامه “حرم تا به حرم” سوگواره یاس نبوی در همدان


همدان/گروه خبرهای دریافتی

در شب شهادت حضرت فاطمه(س) صورت می‌پذیرد
برگزاری برنامه “حرم تا به حرم” سوگواره یاس نبوی در همدان
پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز):معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان همدان از برگزاری برنامه”حرم تا به حرم” سوگواره یاس نبوی در همدان در شب شهادت این بانوی بزرگوار خبر داد.

به گزارش پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز)ازهمدان ،حجت‌الاسلام محمد احمدوند با بیان اینکه سوگواره یاس نبوی در هشت بقعه متبرکه شهر همدان برگزار می‌شود، اظهار داشت: در دهه فاطمیه از تاریخ دوم تا دهم اردیبهشت ماه هر روز بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء به مدت یک ساعت برنامه سوگواره یاس نبوی با حضور سخنرانان دعوت شده از خارج از استان برپا است.
وی مهم‌ترین برنامه شب شهادت حضرت فاطمه(س) را برگزاری سوگواری “حرم تا حرم” عنوان کرد و گفت: این برنامه به همت دفتر امام جمعه همدان برنامه‌ریزی شده که در روز شهادت حضرت فاطمه(س) پس از نماز مغرب و عشاء به امامت ایشان در حرم امامزاده عبدالله، به سمت امامزاده شاهزاده حسین(ع) انجام می‌شود.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به حضور هیئت‌های مختلف مذهبی در سوگواره یاس نبوی، عنوان کرد: پس از انجام سخنرانی و مداحی مداحان برجسته اهل بیت(ع) عزاداران فاطمی همراه با دستجات عزاداری در شام غریبان حضرت شرکت کرده و به حرم شاهزاده حسین(ع) رهسپار می‌شوند.
این مسئول با بیان اینکه در ایام فاطمیه در همدان تعداد 70 نفر مبلغ بومی و غیربومی اعزام می‌شوند، گفت: این مهم در راستای برگزاری باشکوه و در خور شأن این سوگواری در سطح استان همدان انجام می‌شود.
احمدوند در پایان سخنان خود با بیان اینکه هدف از برگزاری سوگواره یاس نبوی، اعتلای جایگاه ولایت، اعتبار بخشیدن به مراسم فاطمیه در بین مردم، جوانان و نوجوانان و اقشار مختلف و ترویج این سنت در بین مردم است، اذعان داشت: در صدد هستیم تا بتوانیم فاطمیه را بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری، عاشورایی برگزار کنیم.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :