کدخبر : 1043 |

شخصیت والای حضرت زهرا (س) نمونه یك انسان كامل است


همدان/گروه خبرهای دریافتی

شخصیت والای حضرت زهرا (س) نمونه یك انسان كامل است

 پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز):سرپرست اوقاف و امور خیریه همدان گفت:شخصیت والای حضرت زهرا (س) نمونه یك انسان كامل است كه جهان امروز نیازمند ارایه الگوهای شخصیتی این حضرت است.


 به گزارش پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز)ازهمدان،حجت الاسلام رضوی اظهارکرد: امروز جهان نیازمند الگو در همه زمینه ها بخصوص الگوهای انسانی است كه از او در اخلاق، رفتار و كردار تأسی داشته باشد و چه بهتر آن كه الگوهایی به جهانیان معرفی شود كه از هر لحاظ به كمال رسیده و اسوه باشند.

وی اظهار داشت، شاخص ترین ویژگی حضرت زهرا (س) را دفاع از حریم ولایت و حكومت اسلامی عنوان كرد و افزود: اولین شهید راه ولایت و جانبداری از تشكیل حكومت اسلامی، ایشان بودند.
وی با تاكید براین كه آن حضرت، نمونه كامل عفاف و حجاب اسلامی هستند، گفت: ما باید با الگو قرار دادن ایشان، این امر را به عنوان ارزش در جامعه اسلامی نهادینه كنیم.
سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان ایام فاطمیه را بهترین فرصت برای شناساندن فضیلت های حضرت زهرا (س) به جامعه و حتی به جهان دانست و گفت: یكی از مهمترین موقعیت ها و مناسبت هایی كه می توانیم از آن به عنوان فرصت های تبلیغی بهره برداری كنیم ایام ولادت و شهادت ائمه اطهار است.
وی افزود: شناساندن شخصیت این بزرگواران به عنوان الگو در بحث های اخلاقی، اجتماعی و سیاسی در جهان می تواند نقش فزاینده ای در بحث مبانی و مبادی تبلیغی داشته باشد و افراد زیادی را به دین مبین اسلام و احكام والای آن رهنمون شود.
رضوی گفت: بنابراین تمامی كسانی كه در حوزه تبلیغ و سخنرانی در تلاش هستند باید ایام فاطمیه را غنیمت دانسته و فضایل و كرامات حضرت زهرا (س) را با شیوه های درست و به جا به مردم بشناسانند.
وی افزود: تبیین سنت و سیره آن حضرت همواره در مجالس و محافل عزاداری مورد توجه بوده و هست پس چه بهتر آن كه مجالس را طوری برنامه ریزی كرد كه نه تنها اخلاق و معارف در این مجالس عنوان شود بلكه بیان احكام، مسایل سیاسی و اجتماعی را در دستور كار داشته باشیم.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :