کدخبر : 1041 |

باید سامرا را ازغربت خارج کرد


آیت‌الله سیدمحمد باقر شیرازی:
 
باید سامرا را از غربت خارج کرد
 
ساخت درب و قبه و بارگاه برای حرمین کاری بسیار ارزشمند و دارای اجر است اما باید برای حضور شیعیان در سامرا کاری کرد و باید تمام تلاش‌ها را معطوف به خارج کردن سامرا و حرمین عسکریین از غربت کرد.

 
 یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: ساخت درب و قبه و بارگاه برای حرمین کاری بسیار ارزشمند و دارای اجر است اما باید برای حضور شیعیان در سامرا کاری کرد و باید تمام تلاش‌ها را معطوف به خارج کردن سامرا و حرمین عسکریین از غربت کرد.
به گزارش خبرنگارایلنا از شیراز، آیت‌الله سید محمد باقر شیرازی، در حاشیه بازدید از محل ساخت درب‌های حرم حضرت علی‌ (ع) در شیراز در جمع خبرنگاران افزود: اینک شرایط زمانی و حضور دولت نوری مالکی در عراق، زمینه را برای تلاش در جهت حضور شیعیان در سامرا فراهم کرده است.
آیت‌الله شیرازی با اشاره به اینکه نادرشاه و ناصر‌الدین‌شاه هم برای بارگاه امام حسین‌ (ع) و حضرت علی‌ (ع) قبه و بارگاه ساختند، افزود: علی‌رغم همه آن‌کار‌ها اگر شیخ طوسی نبودند و آن حوزه علمیه در نجف ایجاد نمی‌شد، امروز در نجف و کربلا هم مشکلات سامرا وجود داشت.
وی خطاب به استادکاران، مسوولان و کارکنان ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس، گفت: در عین‌حال اجر شما محفوظ و مورد عنایت است اما بهتر از آن اینکه اکنون مشغول سامرا شوید زیرا تمام این اعمال وقتی تاثیرگذار خواهد بود که شیعه بتواند بدون ترس در حرمین عسگریین زیارت کند، حضور داشته باشد.
این مرجع تقلید تصریح کرد: نباید شهر حضرت صاحب اینگونه در غربت باشد و شیعه راحت بنشیند، ساخت در و قبه و بارگاه را زمان‌های دیگر هم می‌توان انجام داد، این‌کار دیر نمی‌شود، اما برای فراهم کردن شرایط حضور شیعه در سامرا، زمان را نباید از دست داد.
آیت‌الله شیرازی از توافق با دولت و نخست‌وزیر عراق برای واگذاری ۳۵۰ هزار مترمربع زمین در اطراف حرمین عسکریین در عراق برای ساخت مدرسه، حوزه، مکان‌های مسکونی، فرهنگی و حتی اقتصادی خبرداد واظهار داشت: باید همه با هم زمینه را برای حضور شیعه در سامرا در شهر حضرت صاحب فراهم کنیم.

وی با تصریح اینکه امروز سامرا از مدینه و تمام شهرهای مقدس عتبات عالیات غریب‌تر است، ابراز داشت: ساخت درب و مضجع وقتی زوار حداکثر دوساعت آنهم با ترس به سامرا می‌روند، چه اثری دارد، باید اساس کار حل شود.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :