کدخبر : 1019 |

روی سی‌دی‌ها قفل نگذارید


قرائتی:

 روی سی‌دی‌ها قفل نگذارید

 پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز): رئیس ستاد اقامه نماز گفت: نباید محدودیتی در تولیدات آثار اسلامی به وجود آید.
حجت‌الاسلام محسن قرائتی در همایش نیایش در محل بقعه امامزاده سلطان غیاث الدین محمد (ع) (گنبد خشتی) اظهار داشت: در حال حاضر برخی از افراد قفل‌هایی در محصولات ارزشمند خود می‌گذارند تا جلوگیری از کپی‌برداری شود.

وی با تاکید بر اینکه در ارتباط با مباحث ارزشی و اسلامی این گونه اقدامات را نباید انجام داد، تصریح کرد: همچنین باید این گونه مطالب راحت از این در دسترس اقشار مختلف مردم به‌ ویژه جوانان قرار گیرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: هم اکنون کشورهای غربی و به‌ویژه آمریکا انواع و اقسام فیلم‌ها و عکس‌های مبتذل را به صورت رایگان و بدون هیچ محدودیتی به افکار جوانان تزریق می‌کند.

وی عنوان داشت: در این میان باید دست‌اندرکاران فرهنگی کشور برای جلوگیری از این هجمه با تولید آثار مناسب و خوب، آن را در اختیار عموم مردم قرار دهند.

قرائتی با بیان اینکه اسلام طرفدار آزادی است، گفت: این موضوع در تمام بخش‌ها حتی در نماز به عنوان بزرگ‌ترین فریضه عبادی نیز دیده می‌شود.

وی با اشاره به صحبت‌های گروه‌های وهابی علیه شیعیان در ارتباط با مقدس دانستن اماکن متبرکه اظهار داشت: این گروه شیعیان را متهم به شرک و مشرک بودن می‌کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور متذکر شد: وهابیان گریه بر مرده را کاری غیرعقلانی دانسته و می‌گویند که آنها برای ما کاری انجام نمی‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: شیعیان ضریح‌های بقاع متبرکه را برای متصل شدن به خدا و داشتن آرامش مقدس شمرده و این امر به هیچ وجه شرک به حساب نمی‌آید.

قرائتی به داستان تالوت و حضرت موسی (ع) اشاره کرد و بیان داشت: بنی اسرائیل صندوقچه ای که حضرت موسی (ع) توسط آن به آب افتاده و به دست فرعون رسید را تابوتی مقدس می‌دانستند.

وی گفت: ضریح‌های مقدس بقاع متبرکه نیز با این موضوع شباهت بسیار زیاد دارد.

به گزارش فارس، قرائتی اقدامات سازمان اوقاف و امور خیریه را در بقاع متبرکه و امامزادگان بسیار مناسب توصیف کرد و افزود: باید بروشورهای اطلاع‌رسانی در این اماکن برای اقشار مختلف مردم به‌ویژه جوانان تهیه شده تا آنها با این موضوعات آشنایی بیشتر پیدا کنند.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :