کدخبر : 1009 |

باز هم خبری خوش برای بقاع در حال تخریب وچشم انتظار قدوم مسئولین/سال 91 سال جهش در مرمت بقاع متبرکه


 رييس سازمان ميراث فرهنگي عنوان كرد:
سال 91 سال جهش در مرمت بقاع متبرکه

پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز): معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري کشور گفت: سال 91 را بايد سال جهش در مرمت و بهسازي بقاع متبرکه و اماکن اسلامي دانست.

به گزارش سازمان ميراث فرهنگي، سيد حسن موسوي ‌با اشاره به اهميت مرمت،‌بهسازي و حفظ و احياي بقاع متبرکه و اماکن اسلامي افزود: سال آينده يک سال متفاوت در حوزه مرمت بقاع متبرکه خواهد بود.

وي اظهار داشت: مرمت، حفظ و نگهداري بقاع متبرکه و اماکن اسلامي يکي از دغدغه‌هاي مقام معظم رهبري است از اين رو و با توجه به اعتبارات مناسبي که دولت به اين بخش اختصاص داده مرمت و بهسازي بقاع متبرکه اسلامي به طور ويژه در دستور کار سازمان ميراث فرهنگي کشور قرار خواهد گرفت.

وي با بيان اين که بقاع متبرکه و اماکن اسلامي از اهميت خاصي در کشور برخوردار است، يادآور شد: مرمت و بهسازي بقاع متبرکه و اماکن اسلامي با توجه به حفظ و نگهداري اين اماکن مي‌تواند يکي از مهمترين راهکارهاي جذب توريسم مذهبي باشد.

معاون رييس‌جمهور با اشاره به تلاش ساير دستگاه‌ها در حفظ و مرمت بقاع متبرکه و اماکن اسلامي يادآور شد: در حال حاضر همکاري‌هاي مناسبي بين سازمان ميراث فرهنگي و سازمان اوقاف و امور خيريه کشور در حوزه مرمت، حفظ و نگهداري بقاع متبرکه وجود دارد.

قاصدک: سال 91 هم می آید…..

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :