کدخبر : 1007 |

برگزاری مسابقه بهترین هفت سین قرآنی


برگزاری مسابقه بهترین هفت سین قرآنی
پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز):مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان از برگزاری مسابقه بهترین هفت سین قرآنی  در آستانه مبارکه شهدای باقر یه بیرجند خبر داد.
 حجت الاسلام والمسلمین محمدطاهر گرایلی  مدیر کل اوقاف و امور خیریه  استان در گفت وگو با خبرنگارپایگاه امامزادگان(بقاع نیوز) با اعلام این خبرگفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه  به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز اقدام به برگزاری مسابقه ای تحت عنوان هفت سین قرآنی نموده است.

وی افزود: یاران قرآنی برای شرکت در این مسابقه می بایست به تعداد هفت عدد از کلمات قرآن که با حرف سین آغاز شده اند را به همراه سوره ها و آیاتی که این کلمات در آنها وجود دارند  با طرحهای مختلف همزمان با مراسم سال تحویل مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه در آستانه فوق نمایند.
وی افزود: به بهترین هفت سین های قرآنی بعد از تعطیلات نوروزی جوایز نفیسی اهدا خواهد گردید.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان  همچنین از برگزاری مراسم ویژه سال تحویل در 17 امام‌زاده و بقاع متبرکه شاخص استان خبر داد و افزود:آستان مقدس شهدای باقریه بیرجند، امامزاده سید علی(ع)، امامزاده سیدنا الحسین و مسجد حضرت ابوالفضل نهبندان،  امامزاده بی بی نجمه خاتون(س) ، امامزاده محمد ابن اصغر (ع)هوگند، محمد ابن اسحاق (ع)و امامزاده ساغند بشرویه،  امامزاده زید النار آفریز قاین، امامزاده عبدا… کارشک خضری، امامزادگان سلطان محمد و سلطان ابراهیم مهوید فردوس، مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ، امامزاده بی بی زینب خاتون(س) سربیشه، امامزاده سلطان کریمشاه(ع) روستای کریمو ، امام زاده سلطان ابولقاسم(ع) ، امامزاده سلطان مصیب (ع)روستای مصعبی ، امام زاده سید حسین و سید محمد روستای دوست آباد سرایان از جمله این امام زاده ها است .
حجت الاسلام گرایلی با بیان اینکه در استان خراسان جنوبی 70 بقعه وجود دارد افزود : طرح آرامش بهاری در 30 امامزاده برگزار می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی هدف از اجرای این طرح را تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت تعطیلات عید نوروزی، ارتقای سطح فکری، فرهنگی زائران و مسافران نوروزی، احیاء، تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی به هم‌وطنان در اعیاد نوروز باستانی، خدمت ر‌سانی مطلوب و ایجاد رضایت و علاقه‌مندی در زائران بقاع و اماکن متبرکه عنوان کرد.
لازم به ذکراست؛ برنامه‌های طرح در ایام نوروز و مراسم تحویل سال نو شامل برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم ویژه تحویل سال نو در جوار امام‌زادگان و بقاع متبرکه برجسته و شاخص استان و شهرستان‌ها، قرائت زیارت آل‌یاسین و قرائت دعای تحویل سال،  مراسم تحویل سال نو با حضور ائمه جمعه، روحانیون، خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف جامعه با قرائت قرآن با حضور قاریان ممتاز، پخش پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی از طریق رسانه‌های جمعی در امام‌زادگان و بقاع متبرکه و……  است

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :