کدخبر : 992 |

مراسم روز درختكاري در امامزاده هاي سراسر كشور برگزار مي‌شود


ag335مدير كل هيات امنا، بقاع و موسسات خيريه سازمان اوقاف و امور خيريه با اشاره به شروع هفته منابع طبيعي و آبخيزداري، از غرس نهال در روز منابع طبيعي و آموزه هاي ديني در امامزاده هاي سراسر كشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان به نقل از سازمان اوقاف و امور خيريه، حميد عسگري افزود: از آنجايي كه سازمان اوقاف يكي از سازمان هاي هميار طبيعت و محيط سبز است هر ساله در يكي از روزهاي هفته منابع طبيعي و آبخيزداري كه به نام منابع طبيعي و آموزه هاي ديني نام گرفته مراسم كاشت نهال را در امامزاده هاي سراسر كشور برگزار مي كند.
وي اظهار داشت: سازمان اوقاف در اين روز با توجه به بررسي شرايط لازم از جمله اقليم، انتخاب گونه هاي مناسب و تامين امكانات آبياري، اقدام به غرس نهال در بقاع متبركه و امامزاده‌ها مي كند.
عسگري با بيان اينكه مراسم درختكاري هر ساله به صورت نمادين در يكي از امامزادهاي كشور برگزار مي شود، گفت: با توجه به هماهنگي هاي صورت گرفته با اداره كل اوقاف استان تهران امسال نيز مراسم درختكاري در امامزاده هاي اسماعيل و ابراهيم (ع) قلعه شيخ شهرستان ري برگزار مي شود.
مدير كل هيات امنا، بقاع متبركه و موسسات خيريه سازمان اوقاف اظهار داشت: اين مراسم روز جمعه – 19 اسفندماه – همزمان با روز منابع طبيعي و آموزه هاي ديني در ديگر امامزاده هاي كشور و با حضور مسئولان سازمان جنگل ها و مراتع، منابع طبيعي و آبخيزداري و مديران اوقاف برگزار خواهد شد.
وي هدف از برگزاري اين مراسم را توسعه فضاي سبز در امامزاده هاي سراسر كشور اعلام كرد و گفت: در حال حاضر مجموع فضاي سبز امامزاده ها و بقاع متبركه سراسر كشور 487 هزار و 347 هكتار است.
عسگري خاطرنشان كرد: در سال 89 و در روز منابع طبيعي و آموزه هاي ديني 76 هزار و 167 نهال در امامزاده هاي سراسر كشور غرس شده است.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :