کدخبر : 924 |

آخرین وضعیت پروژه بیمارستان امام زین العابدین


آخرین وضعیت پروژه بیمارستان امام زین العابدین

پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز): با توجه به نیاز مبرم مردم و زائرین شهرهای مقدس کربلا، نجف، کاظمین و سامرا در زمینه درمان، ستاد بازسازی عتبات عالیات از سال 87 طرح احداث یک بیمارستان مجهز جنرال و یک درمانگاه تخصصی را در شهر کربلا در دستور کارخود قرار داد

 به بهانه حضور دکتر مهدوی رییس بیمارستان بقیة الله در جلسه بحث و بررسی روند پیشرفت بیمارستان امام زین العابدین ع گفتگویی با او انجام داده ایم که در زیر می خوانید

  دکتر مهدوی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز) درخصوص ویژگی های دارالشفاء گفت: بیمارستان امام سجاد(ع) با 18 هزارمتر زیربنا 120 تخت بیمارستانی را در خود جای می دهد و شامل 4 بخش تخصصی پایه یعنی اطفال جراحی داخلی و زنان و زایمان و 4 رشته فوق تخصصی جراحی قلب و عروق- گوارش، جراحی اعصاب، ریه و کلیه می باشد.
وی یادآور شد: تجهیزات خدمات کمک درمانی یا پاراکلینیک از قبیل MRI سی تی اسکن و آنژیو گرافی قلب و عروق هم به طو کامل و در حد نیاز یک بیمارستان جنرا طراحی شده است.

دکتر مهدوی ضمن تقدیر و تشکر از بسیج جامعه پزشکان به جهت همکاری آنان در راستای تکمیل کادر پزشکی و پرستاری این بیمارستان گفت: از هم اکنون تعداد زیادی از پزشکان برای استقرار و درمان بیماران در این مجتمع بیمارستانی به صورت تبرعی اعلام آمادگی کرده اند.

رییس بیمارستان بقیة الله خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه ارتباط با بیمار بر عهده پرستاران می باشدنیاز مبرم به پرستارانی داریم که به زبان عربی تسلط داشته باشند. در همین راستا بناست که کادر پرستاران با تخصص ها و تحصیلات کارشناسی ارشد و دکتری انتخاب شوند تا بتوانند در زمینه آموزش پرستاری به نیروهای بومی اقدام کنند.

وی در خاتمه با اشاره به تلاشهای صورت گرفته توسط ستاد تاکید کرد: با توجه به تبرعات خوبی که مردم به ستاد بازسازی عتبات عالیات اهدا کرده اند و پیگیریهای جدی و مساعی مهندس پلارک ریاست و همکارانشان در ستاد در این زمینه پیش بینی می شود که بتوانیم تا یک سال آینده از این بیمارستان بهره برداری کاملاً در خور و شایسته نام جمهوری اسلامی داشته باشیم و بیمار پذیرش کنیم.

 

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :