کدخبر : 2863 |

مردی از دیار کهنه شهر سازنده ضریح امامزادگان …..


شیفتگی این مرد بزرگ(حاج عبدالله صباحی کهنه شهری)، به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و علاقه ایشان به دیار مادری خود او را بر آن داشت که آستین همت به آبادانی امامزاده اسحاق علیه السلام کهنه شهر بالا زده و هزینه ساخت ضریح مطهر و نورانی این امام زادگان عظیم الشان را تقبل فرماید.

“امام زاده اسحاق علیه السلام” کهنه شهر

شیفتگی این مرد بزرگ(حاج عبدالله صباحی کهنه شهری)، به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و علاقه ایشان به دیار مادری خود او را بر آن داشت که آستین همت به آبادانی امامزاده اسحاق علیه السلام کهنه شهر بالا زده و هزینه ساخت ضریح مطهر و نورانی این امام زادگان عظیم الشان را تقبل فرماید.

حاج عبدالله صباحی کهنه شهری فرزند مرحوم حاج عزیز صباحی کهنه شهری، از علاقمندان و مریدان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام هستند که طی سی سال سکونت در تهران در کنار کارهای مهم تجاری و اقتصادی و صنعتی خویش، در کار های خیر و خداپسندانه نیز پیشقدم بوده است.

ایشان بسال ١٣٣٣(ه.ش) در شهر تاریخی و کهن، کهنه شهر در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود و از اوائل پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، در تهران رحل اقامت گزید و هم اکنون از تجّار متدین و موفق تهران به شمار می رود، ایشان در سال ١٣۶٠ با صبیه میر غلامعلی سجادی سوره ازدواج نمود و حاصل این ازدواج مبارک سه فرزند صالح بنامهای ندا صباحی و یونس و سینا صباحی میباشد. میر غلامعلی سجادی از سادات علوی و خوبان روزگار خویش است که نسب شریف ایشان به امام زین العابدین علیه السلام میرسد. در سایه صداقت و پاکی میر غلامعلی، دختری صالح پرورش یافته که حاج عبدالله صباحی موفقیت های خود را در عرصه تجارت و صنعت و ارادت خود به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را مدیون همراهی و پشتیبانی همسر خود میداند.

شیفتگی این مرد بزرگ به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و علاقه ایشان به دیار مادری خود او را بر آن داشت که آستین همت به آبادانی امامزاده اسحاق علیه السلام کهنه شهر بالا زده و هزینه ساخت ضریح مطهر و نورانی این امام زادگان عظیم الشان را تقبل فرماید.

ضریح اهدائی حاج عبدالله صباحی بدست برجسته ترین اساتید و هنرمندان اصفهان( حاج احمد و حاج عباس پرورش) در دست ساخت است که بحول و قوه الهی، طی مراسمی باشکوه در محل این امامزاده نصب خواهد شد.

حاج عبدالله صباحی کهنه شهری، علاوه بر ضریح مطهر امام زاده اسحاق علیه السلام کهنه شهر، هزینه ساخت ضریح امام زاده محمد علیه السلام اهرنجان را نیز پرداخته اند. امام زاده محمد علیه السلام اهرنجان در منطقه غربی شهرستان سلماس قرار دارد.

ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزشمند این خیّر نیکوکار، آرزوی سلامتی و سعادت ایشان و همسر مکرمه شان و اولاد صالحشان را از خداوند منان مسئلت می نمائیم.

نظر شریف مقام معظم رهبری در مورد تعمیر قبور مطهر و بازسازی حرم امام زادگان اسحاق، جعفر،‌ابراهیم،‌محمود علیهم السلام کهنه شهر؛

بسمه تعالی

تعمیر و بازسازی بقعه مذکور با مراعات حرمت آن و بگونه ای منجر به نبش قبر نشود و با رعایت جهت وقف فی نفسه اشکال ندارد.

شجره نامه امام زادگان مدفون در کهنه شهر سلماس

این امام زادگان از اولاد شریف حضرت امام هادی النقی (علیه السلام) به نام های امام زاده اسحاق بن محمد بن علی بن علاء الدین ابراهیم بن شمس الدین محمد بن علی بن محمد بن حسین بن محمد بن علی بن محمد بن الامام الهادی النقی (علیهم السلام) و امام زاده جعفر بن محمد بن علی بن علاء الدین ابراهیم بن شمس الدین محمد بن علی بن محمد بن حسین بن محمد بن علی بن محمد بن الامام الهادی النقی (علیهم السلام) و امام زاده ابراهیم بن محمد بن علی بن علاء الدین ابراهیم بن شمس الدین محمد بن علی بن محمد بن حسین بن محمد بن علی بن محمد بن الامام الهادی النقی (علیهم السلام) و امام زاده محمود بن محمد بن علی بن علاء الدین ابراهیم بن شمس الدین محمد بن علی بن محمد بن حسین بن محمد بن علی بن محمد بن الامام الهادی النقی (علیهم السلام)

محل شهادت این بزرگواران در کتب کنز الانصاب و بحر الرحاب که نسخه خطی آن در کتابخانه آستان قدس رضوی علیه السلام موجود میباشد، در کهنه شهر سلماس ثبت و نگاشته شده است.

نظرات ( ۰) سلام مدیر : جعفر فخرآذر – ساعت ۱:۵٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۸٩ کهنه شهر، امام زاده، اسحاق،ابراهیم،جعفر،محمود(علیهم السلام)

وبلاگ امامزاده اسحاق(ع) به منظور آشنایی مردم با شهر تاریخی” کهنه شهر” و امامزاده اسحاق، امامزاده ابراهیم ، امام زاده جعفر و امام زاده محمود(علیهم السلام) از فرزندان” حضرت امام هادی” علیه السلام ایجاد گردید.

فاقد ویدئو :در انتظار ارسال ویدئو

مربوطه به : آخرین عناوینأماكن مذهبيفرهنگیهنرمنداناجتماعیمیراث و گردشگریواقفینامامزادگاناخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :