کدخبر : 29659 |

رونمایی از سبد اول محصولات زندگی


شش محصول از جمله پلتفرم ازدواج و همسان گزینی با نام همدم، پلتفرم مشاوره پرسان، پلتفرم مدیریت اقتصادی خانواده جیب و پلتفرم ارزیابی محتوای کدومو با عنوان سبد اول محصولات زندگی تبیان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و حجت الاسلام و المسلمین قمی ریاست سازمان تبلیغات رونمایی شد.

به گزارش بقاع خبر : مراسم رونمایی از سبد محصولات زندگی تبیان ظهر یکشنبه ۳ اسفند ۹۹ با حضور حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در موسسه تبیان برگزار شد.
پلتفرم «پرسان» به عنوان بستر اشتراک گذاری تجربیات زندگی، پلتفرم «همدم» به عنوان پلتفرمی برای انتخاب آگاهانه در ازدواج، پلتفرم «کدومو» به عنوان پلتفرمی برای انتخاب و مدیریت رسانه‌ها و زیست مجازی خانواده و «میم» به عنوان پلتفرم مدرسه آنلاین تربیت والدین رونمایی شد.
همچنین محصول «دستیار اقتصادی هوشمند زندگی» که امکان شخصی سازی دخل و خرج و هزینه‌های اقتصادی خانوار را با استفاده از یادگیری ماشینی فراهم می‌کند، به عنوان یکی دیگر از راهکارهای حوزه خانواده محصولات زندگی تبیان ارائه شد.
در حوزه تولید محتوا نیز رسانه «مجازیست» به عنوان دستیار رسانه‌ای تبیان در حوزه تولیدات محتوای رسانه‌ای و بررسی مفاهیم مختلف حوزه فضای مجازی رونمایی شد.

در این مراسم، از ۶ محصول از جمله پلتفرم ازدواج و همسان گزینی با نام همدم، پلتفرم مشاوره پرسان، پلتفرم مدیریت اقتصادی خانواده جیب و پلتفرم ارزیابی محتوای کدومو که بیش از یک سال است در فرآیند‌های شتاب دهی خانه نوآوری تبیان قرار دارند، رونمایی شد. موسسه تبیان از سال ۸۱ در عرصه فناوری فعال بوده و با محصولات مختلفی جزو مجموعه‌های شناخته شده در فضای مجازی محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، در این مراسم گفت: دشمنان بشریت به نهاد خانواده هجوم آورده‌اند و در این بحران، ما نیاز به راه حل ایرانی برای حل مشکلات داریم. ما جلو رفتیم و پیشرفت کردیم، اما در روایت این پیشرفت کم کاری کرده ایم. تلاش‌های تبیان برای ارائه راه حل‌های مناسب برای خانواده‌های ایرانی، قابل تقدیر است.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم در مراسم رونمایی از اولین سبد محصولات تبیان گفت: نگاه به حوزه علوم انسانی در کشور باید تغییر کند. ما می‌توانیم هزاران کتاب درباره موضوعات مختلف زندگی بنویسیم، اما وقتی به زندگی شخصی خود نگاه می‌کنیم هیچکدام از آن‌ها در زندگی روزمره ما اتفاق نمی‌افتند. فرهنگ غنی اسلامی ما، باید در زندگی روزمره ما دیده شود و راه حل این موضوع توسعه پلتفرم‌هایی نظیر سبد محصولات تبیان است.

وی افزود: تلفیق حوزه‌های تکنولوژی با فرهنگ اسلامی، کاری است که تبیان به عنوان دستیار زندگی انجام می‌دهد. تعداد صفحات فارسی در اینترنت چندین برابر کشور‌های عربی است. زبان فارسی نهمین زبان در فضای مجازی است و این نشان دهنده قدرت نفوذ فرهنگی ایران در جهان است. توسعه سبد محصولات فرهنگی در فضای مجازی می‌تواند قدرت ایران را تقویت کند.

ستاری در پایان ضمن تقدیر از فعالیت‌های فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان متولی گسترش محتوای با فرهنگ اسلامی، با تقویت تبیان به عنوان یک موسسه نوآور در کشور، یک کار بسیار ارزشمند را انجام داده است.

کمیل خجسته مدیرعامل موسسه تبیان هم در بخشی از این مراسم گفت: تبیان یک سازمان فناورانه اجتماعی است که تلاش می‌کند در جهانی که در شبکه‌های اینترنتی غرق است، نقش مهمی را ایفا کند. تبیان تلاش می‌کند با به خدمت گرفتن هوش مصنوعی و فناوری، برای خانواده‌های ایرانی خلاقیت را به ارمغان بیاورد

مربوطه به : فرهنگیاجتماعیاخبارآخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :