کدخبر : 29208 |

یادی ازمرحوم « اعتمادیان» نیکو کاری خستگی ناپذیر


مرحوم «محمد رضا اعتمادیان» با حکم شهید رجایی از فروردین سال ۱۳۶۰ تا اوایل بهمن ماه سال ۱۳۶۳ مسئولیت سرپرستی سازمان اوقاف و امور خیریه در بحبوحه اوایل انقلاب اسلامی بر عهده داشته است.

یادی از مرحوم «محمد رضا اعتمادیان» اولین سرپرست سازمان اوقاف بعد از انقلاب/سالگرد درگذشت نیکوکاری خستگی‌ناپذیر

به گزارش بقاع خبر، مرحوم «محمد رضا اعتمادیان» در شرایط دشوار بعد از انقلاب و مشکلات گوناگون و کمرشکن دوران جنگ تحمیلی سرپرستی سازمان اوقاف را بر عهده گرفت و با دقت، جدیت و تدبیر و مدیریت و پیگیری بی‌وقفه و شبانه‌روزی برای نظم بخشیدن و انسجام هرچه بیشتر امور مربوط به اوقاف و افزایش بهره‌وری، کارآمدی و پیشرفت این سازمان و معرفی و گسترش سنت حسنه وقف و اعتلای جایگاه آن از هیچ تلاشی دریغ نکرد.

وی در دوران ریاست سازمان اوقاف به شدت امانت‌دار و هیچ گاه از موقعیت و امکانات اوقافی بهره شخصی، خانوادگی یا گروهی نگرفت و در برابر اعمال نفوذها با اقتدار می ایستاد.بارها گفته بود و اعتقاد داشت که ما یا باید در جبهه جانفشانی کنیم یا در انجام وظایف اداری، کمتر از رزمنده‌ها نباشیم.

می‌توان گفت که بحش عمده‌ای از رشد سازمان اوقاف و موهبت‌های فعلی آن، مرهون برنامه‌ریزی‌ها، زمینه‌سازی‌ها و پایه‌گذاری‌های مدبرانه دوران خدمت ایشان است.

آن مرحوم علاوه بر کارهای جاری خود، با ده ها موسسه و نهاد خیریه و نیکوکاری برای رفع گرفتاری های مردم به ویژه محرومان و نیازمندان مشارکت موثر وموفق داشت.

آن خیراندیش پرتلاش و خستگی‌ناپذیر، در ۲۶ دی ماه سال ۱۳۹۷ در سن ۸۰ سالگی به رحمت ایزدی پیوست.

خداوند ایشان را مشمول رحمت و مغفرت فراوان خویش گرداند و کارهای نیک او را در زمره باقیات الصالحاتی ارزشمند محسوب فرماید. انشاءالله.

یادداشتی از مهندس نصرالله چمران ؛معاون وقت سازمان اوقاف

مربوطه به : اجتماعیواقفیناخبارپایگاهخادمین اداریاخبار

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :