کدخبر : 28645 |

تاثیر گذاری المیزان در دنیای اسلام


حجت الاسلام والمسلمین عابدی با اشاره به کیفیت نگارش المیزان علامه طباطبایی اظهار کرد: کتابی در دنیای اسلام به اندازه المیزان تاثیرگذار نبوده است .

تصاویر/ سی و نهمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی در دارالقرآن علامه طباطبایی

حجت الاسلام والمسلمین عابدی با اشاره به کیفیت نگارش المیزان و نقاط قوت این تفسیر علامه طباطبایی اظهار کرد: کتابی در دنیای اسلام به اندازه المیزان تاثیرگذار نبوده است .

به گزارش بقاع خبر از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی در مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد رحلت علامه سیدمحمدحسین طباطبایی که در محل دارالقرآن این علامه در قم برگزار شد، با اشاره به کیفیت نگارش المیزان و نقاط قوت این تفسیر علامه طباطبایی اظهار کرد: کتابی در دنیای اسلام به اندازه این کتاب تاثیرگذار نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه همه کتب و ظرفیت های قرآنی امروز مدیون علامه طباطبایی و تفسیر گران سنگ ایشان است افزود: علامه با اینکه کتاب خیلی کم داشت اما همیشه برای ما این سوال است که اینهمه اطلاعات ایشان از کجا آمده است.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: براساس بررسی ها اطلاعات ایشان یک بخشی منابعی است که در المیزان اسم نیاورده ولی در کل آن تاثیر دارد و یک بخش هم منابعی است که علامه گاهی اندک و بدون ذکر نام از آنها استفاده کرده یا مورد نقد قرار داده است.

وی تصریح کرد: یک بخش هم کتاب هایی است که در اختیار عامه مردم نبوده و علامه به انها دسترسی داشته و در نگارش المیزان استفاده کرده است.

مربوطه به : فرهنگیمعارفعلماعرفااخبارآخرین خبراخبارپایگاهاخبارقرآنیاخبار

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :