کدخبر : 25868 |

تاثیر کلمات در دست یابی به قرب حضرت حق


یکی از کلمات مؤثر در دعا این است که انسان در بین دعا و مناجات ، معرفت خودش را به خدا اعلام کند ؛ خصوصاً معرفت نسبت به توحید و اینکه «ما فقط خدا را در جهان در زندگی خودمان مؤثر می‌دانیم. »


به گزارش بقاع خبر از پایگاه اطلاع رسانی پناهیان ؛ مناجات با خداوند متعال دارای مقدماتی است . وی در این خصوص می فرماید .: ما وقتی می‌خواهیم مناجات بخوانیم باید یک مقدمه‌ای را هم پذیرفته باشیم و آن اینکه کلمات در عالم تأثیر دارند. گاهی از اوقات تأثیر کلمات از هر عملی بیشتر است، در روابط بین انسان‌ها هم همین‌طور است، گاهی از اوقات اثر کلمات از هر خدمت دیگری بیشتر است.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه در پایگاه اطلاع رسانی خود آورده .: البته در ارتباط با انسان‌ها، گاهی می‌بینیم که یک کسی نیازمند است و ما شاید لازم باشد-به‌جای استفاده از کلمات- یک صدقه‌ای بدهیم، خدمتی کنیم یا به او کمک کنیم، اما خداوند که بی‌نیاز است، خدا به کلمات ما هم نیاز ندارد،

اما کلمات مؤثر است در اینکه ما را به او مقرب کند. کسانی که این مقدمه را می‌فهمند اهل ذکر می‌شوند، اهل اوراد و دعاها و مناجات‌ها می‌شوند.

🔸دو فراز دیگر گفتار استاد پناهیان

  • یکی از کلمات مؤثر-که جزو آداب دعا هم هست- این است که انسان در بین دعا و مناجات، معرفت خودش را به خدا اعلام کند؛ خصوصاً معرفت نسبت به توحید و اینکه «ما فقط خدا را در جهان در زندگی خودمان مؤثر می‌دانیم»
  • در روایت هست: کسی که می‌گوید «لاحول و لا قوّه إلّا بالله العلی العظیم» (هیچ‌کسی جز خدا قدرت ندارد) خداوند می‌فرماید؛ ملائکۀ من ببینید بندۀ من اعتراف کرد که هیچ کسی جز من قدرت ندارد، حالا هر مشکلی دارد برطرف کنید. (المحاسن/ج۱ / ص۴۲)

مربوطه به : فرهنگیدین و اندیشهاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :