کدخبر : 26706 |

توزیع بسته معیشتی اوقاف قم بین نیازمندان 


مدیرکل اوقاف استان قم گفت: طی دو مرحله، سه هزار بسته معیشتی در بین اقشار نیازمند توزیع شده است.

 به گزارش بقاع خبر از استان قم، حجت‎‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا در کشورمان و همچنین لزوم کمک به نیازمندان و اقشار کمتر برخوردار، طرح تهیه و توزیع بسته‎های معیشتی،ازاسفندماه در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

 

وی افزود: پیش از فرا رسیدن نوروز امسال و با تدارک وسیعی که صورت گرفت، از محل موقوفات و کمک‎های خیرین، ۱۵۰۰ بسته بسته معیشتی به ارزش تقریبی هر بسته ۳۸۰ هزار تومان تهیه شد.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه این بسته‎ها شامل مواد غذایی و ملزومات بهداشتی بودند گفت: کار بسته‎بندی این ارزاق با حضور خدام بقاع متبرکه و گروه‎های جهادی با مرکزیت آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) صورت گرفت.

 

وی ادامه داد: مراکز افق بقاع متبرکه بخش‎های مختلف استان، کار شناسایی خانواده‎های نیازمند را پیش از ایام نوروز انجام دادند و سبدهای حمایتی هم متناسب با تعداد اعلامی از سوی هر مرکز، به نام نامی امامزادگان بسته‎بندی شد.

 

اسکندری خاطرنشان کرد: این بسته‎های حمایتی پیش از فرا رسیدن نوروز امسال و با کمک عوامل اجرایی بقاع متبرکه در بین نیازمندان توزیع شدند.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان و لزوم توجه به مواسات و همدلی مومنانه اشاره و ابراز کرد: بر این اساس مرحله دوم تهیه و توزیع بسته‎های معیشتی در اولویت اداره کل اوقاف قم قرار گرفت.

 

اسکندری با بیان اینکه هیئت امنا، خدام و ائمه جماعات بقاع متبرکه، خانواده‌های نیازمند محدوده هر بقعه را شناسایی کرده‎اند عنوان کرد: در ادامه عوامل توزیع، بسه‌های حمایتی را درب منزل آنها تحویل می‌دهند.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: صدها نفر از خدام افتخاری و اعضای گروه‎های جهادی، در تهیه، بسته‎بندی و توزیع سبدهای معیشتی نقش‎آفرینی کردند.

 

انتهای پیام/

مربوطه به : أماكن مذهبيفرهنگیاجتماعیامامزادگاناخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :