کدخبر : 26612 |

حکایت حافظ قرآن شدن کربلایی کاظم


حافظ قرآن شدن کربلایی کاظم از اهتمام وی نسبت به نماز اول وقت،انجام واجبات الهی با کمال خلوص نیت و در زمان خودش و پرداخت خمس و زکات و کمک به نیازمندان بود در عین اینکه خود اموال زیادی نداشت.

 

به گزارش بقاع خبر: نواده کربلایی کاظم ساروقی حجت‌الاسلام علی اصغر کریمی، از ماجرای حافظ قرآن شدن کربلایی کاظم در برنامه «تسبیح سحر» که به صورت زنده و از جوار حرم مطهر امامزاده موسی مبرقع(ع) روی آنتن سیمای مرکز قم رفت می گوید:

مرحوم کربلایی کاظم به واسطه معجزه، کلام وحی را از حفظ بود در حالیکه سواد نداشت و به مکتب نرفته بود.

نوه کربلایی با اشاره با صفات بارز کربلایی می گوید: حافظ قرآن شدن کربلایی کاظم از اهتمام وی نسبت به نماز اول وقت،انجام واجبات الهی با کمال خلوص نیت و در زمان خودش و پرداخت خمس و زکات و کمک به نیازمندان بود در عین اینکه خود اموال زیادی نداشت.

وی افزود: علما و مراجع عظام تقلید در آن زمان بارها کربلایی کاظم را امتحان کردند و به صدق و درستی گفتارش شهادت دادند.

نواده مرحوم کربلایی کاظم ساروقی با بیان اینکه رعایت حرام و حلال الهی تاثیر فراوانی در زندگی دارد گفت: پدربزرگ ما هر آنچه از دسترنج خودش به دست می‌آورد مصرف می‌کرد و در انفاق، خلوص نیت داشت و فقرا را در اموال خودش دارای سهم می‌دانست.

وی ادامه داد: مرحوم کربلایی کاظم نسبت به نماز اول وقت اهتمام ویژه‌ای داشت و واجبات الهی را با کمال خلوص نیت و در زمان خودش انجام می‌داد؛ در عین اینکه اموال زیادی نداشت ولی خمس و زکاتش را می‌پرداخت و در زمینه کمک به نیازمندان هم ید طولایی داشت.

کریمی با بیان اینکه مرحوم کربلایی کاظم تا آخر عمر حتی نمی‌توانست نام خودش را بنویسد گفت: حفظ بودن کل قرآن نشان می‌دهد این امر از سوی خداوند به او الهام شده بود.

وی ادامه داد: روزی مرحوم کربلایی کاظم را به مصر بردند و خواستند او را امتحان کنند، در آنجا پدربزرگ ما سوره «مریم» را از حفظ و از انتها به ابتدا به صورت کلمه به کلمه قرائت کردند و تحسین همگان را برانگیختند و این مسئله علاوه بر این حرکتی معنوی را در مصر به وجود آورد که موجب شد مذهب تشیع در دانشگاه الازهر به صورت رسمی مورد قبول قرار بگیرد.

نواده مرحوم کربلایی کاظم با بیان اینکه او اعتقاد داشت قرآن داروخانه‌ای است که دوای همه دردها و مشکلات بشری را ارائه کرده است گفت: علامه حسن‌زاده آملی می‌فرمود مرحوم کربلایی کاظم به من گفته است چرا مردم از من درباره شأن نزول آیات نمی‌پرسند در حالیکه می‌توان از آیات الهی به حل مشکلات بشریت دست یافت.

انتهای پیام/

 

مربوطه به : فرهنگیاخبارپایگاهاخبارقرآنیاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :