کدخبر : 24501 |

اهداء بسته های حمایتی به نیازمندان


به گزارش بقاع نیوز: در آستانه سال جدید طرح «آستان مهربانی» با هدف توزیع بسته‌های معیشتی به خانواده‌های مددجو توسط مراکزافق سازمان اوقاف ،  آستان مقدس امام زادگان و بقاع متبرکه اجراء شد .  


اداره کل استان فارس گفت : در راستای کمک به قشر ضعیف و نیازمند و آسیب‌پذیر جامعه، از محل موقوفات و با مشارکت بقاع متبرکه فارس، تعداد دو هزار و ۲۶۰ بسته حمایتی سبد ارزاق شامل برنج، روغن، ماکارونی، پروتئین سویا، رب گوجه، تن ماهی، کنسرو لوبیا، چای خشک و عسل تهیه و توزیع شد.

حجت الاسلام سید عباس موسوی افزود: همچنین تعداد ۳۱۰ مورد کفش و ۳۵۷ مورد البسه نیز بین اقشار نیازمند توزیع شد.

او هدف از این کار را، فراهم کردن زمینه مشارکت عمومی در رسیدگی به محرومان و مستضعفان عنوان کرد.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: این بسته‌ها به ارزش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل موقوفات استان بویژه موقوفه معزالوزاره و موقوفه میرزا فتحعلیخان صاحب دیوان، موقوفه حاج خلیل زالی، موقوفات نواحی ۱ و ۲ شیراز، مشارکت‌های مردمی و کمک‌های خیرین، و نذورات مردمی بقاع متبرکه تامین شده است.

به گفته وی : واحد‌های مشارکت کننده در این طرح بقاع متبرکه اماکن متبرکه و مذهبی شیراز شامل امامزاده سیدمحمد (ع) دهپیاله، امامزاده سیدصادق (ع) مهدی آباد، امامزاده سیدمحمد (ع) پدونک، امامزاده سیدمحمد (ع) صغاد، سیدعلاءالدین حسین (ع)، شاهداعی الی الله (ع)، سیدتاج الدین غریب (ع) و علی بن حمزه (ع) می باشند .

هم چنین حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیر کل اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت : طرح «آستان مهربانی» به‌ منظور ارائه خدمات اجتماعی توسط مراکز افق آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران اجراء شد . وی تصریح کرد: در این طرح با رعایت شئون افراد و حفظ کرامت آن‌ها بسته‌هایی شامل ارزاق و خشکبار از محل اجرای نیات موقوفات و نذورات مردمی تهیه خواهد شد و درب منزل افراد نیازمند تحویل آن‌ها خواهد شد.

حیدری عنوان کرد: در اجرای این برنامه از ظرفیت خیرین هم استفاده خواهد شد و با کمک‌های این انسان‌های نوع‌دوست، تلاش می‌شود تا بخشی از نیازهای معیشتی اقشار نیازمند در آستانه سال‌نو مرتفع شود.

به گفته رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان حجت‌الاسلام رضا نفری ؛ در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و در راستای کمک به قشر ضعیف و نیازمند و آسیب‌پذیر جامعه، از محل موقوفات شهرستان سمنان و با همکاری مرکز افق امامزاده علی بن جعفر (علیه‌السلام) و گروه جهادی حوزه علی بن ابیطالب علیه‌السلام سمنان، تعداد ۱۲۰ بسته بهداشتی تهیه و توزیع شده است .

وی ضمن اعلام این خبر افزوده است : این بسته‌های بهداشتی شامل اقلامی ازجمله شامپو، مایع دستشویی، پودر شستشوی دستی و ماشینی، وایتکس، دستمال‌کاغذی و مایع ضدعفونی‌کننده دست می‌باشد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان ارزش ریالی این اقلام را بیش از ۸۰ میلیون ریال عنوان کرد و ادامه داد: همچنین طی تفاهم‌نامه‌ای که بین اداره اوقاف و امور خیریه و بیمارستان کوثر سمنان منعقدشده، مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال از محل موقوفه حاج احمد توکلی به این مرکز بهداشتی و درمانی پرداخت شد.

وی تصریح ، نیت موقوفه فوق‌الذکر دارو و درمان می‌باشد که با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور، این مبلغ از محل موقوفه حاج احمد توکلی پرداخت شده تا بتوانیم بخش کوچک از هزینه‌های درمانی بیماران را تأمین کنیم . وی به پرداخت مبلغ ۲۴۰ میلیون ریال از محل عواید این موقوفه به بیمارستان کوثربه درسال ۹۸ نیز اشاره نموده است .

مربوطه به : اخبار ویژهاخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :