کدخبر : 24028 |

نقاط ضعف و قوت موکب‌های اربعین آذربایجان‌غربی


نماینده‌ ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه موکب‌های اربعین استان در سال ۹۸ عملکرد بسیار مناسبی از خود به نمایش گذاشتند گفت: باید نقاط ضعف و قوت و نیز مسائل و مشکلات موکب‌ها از حالا احصاء شده و برای سال آینده برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود.

نقاط ضعف و قوت موکب‌های اربعین آذربایجان‌غربی احصاء شود

به گزارش بقاع نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، امروز در دیدار با اعضای ستاد عتبات عالیات آذربایجان‌غربی که در دفتر امام جمعه برگزار شد با ابراز خرسندی از تلاش‌های ستاد عتبات عالیات در جذب کمک‌های مردمی اظهار کرد: پیش از سال ۹۵، آمار جذب کمک‌های مردمی چندان تعریفی نداشت اما خوشبختانه پس از آن، اقدامات بسیار مهمی در این راستا انجام شد.

وی تصریح کرد: بی‌تردید باید از تمامی ظرفیت‌ها برای جذب کمک‌های مردمی بهره برد اما متاسفانه از تمامی ظرفیت‌ها استفاده نشده است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه بحث اطلاع‌رسانی اقدامات انجام شده در ستاد عتبات عالیات استان بسیار مهم است افزود: باید اصحاب رسانه، میزان رشد در جذب کمک‌های مردمی را به اطلاع عموم برسانند تا مردم خوشحال شوند و از سوی دیگر تبلیغ دوباره برای کمک به عتبات عالیات نیز بسیار حائز اهمیت است.

وی بیان کرد: بی‌شک تبلیغات اثر بسیار مهمی در جذب بیشتر کمک‌های مردمی داشته و نباید از تبلیغ خسته شد بلکه باید تا جای ممکن در راه ائمه اطهار(ع) گام برداشت.

قریشی در ادامه با اشاره به اینکه موکب‌های اربعین استان در سال ۹۸ عملکرد بسیار مناسبی از خود به نمایش گذاشتند اظهار کرد: باید نقاط ضعف و قوت و نیز مسائل و مشکلات موکب‌ها از حالا احصاء شده و برای سال آینده برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود.

وی در ادامه نیز با بیان اینکه مسوولان استان آذربایجان‌شرقی برای زائران اربعین خود جای ثابتی را در عتبات عالیات در نظر گرفته‌اند افزود: آذربایجان‌غربی نیز باید یک زائرسرا یا یک محل ثابت اسکان در نجف یا کربلا داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با تاکید بر اینکه اداره سه میلیون نفر زائری که از ایران اسلامی به عتبات عالیات اعزام می‌شوند کار دشواری است بیان کرد: بی‌شک برادران عراقی توان خدمات‌رسانی به این همه زائر را نداشته بنابراین باید به کمک آنها شتافت.

در پایان این مراسم حکم ریاست هیات‌امنای ستاد عتبات عالیات آذربایجان‌غربی به نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ارومیه اهدا شد.

مربوطه به : عتبات عالياتأماكن مذهبياجتماعیمیراث و گردشگریاخبار اربعیناخبار ویژهاخبارپایگاهعتبات عالیاتاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :