کدخبر : 23329 |

حفظ اماکن تاریخی و توسعه گردشگری مذهبی از اولویت های میراث است


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: این استان دارای ظرفیت های بسیار خوبی برای رونق گردشگری مذهبی است.

حفظ اماکن تاریخی و توسعه گردشگری مذهبی از اولویت های میراث است

سیدمحسن علوی در نشست با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان میراث فرهنگی را یک نهاد حافظ تاریخ و فرهنگ استان دانست و اظهار داشت: اولویت اصلی میراث فرهنگی حفظ اماکن تاریخی و توسعه گردشگری در استان است.

وی با بیان اینکه این مهم نیازمند تعالم نهادهایی همچون اوقاف و امور خیریه است, افزود: میراث فرهنگی در ازای خدمات به بناهای تاریخ و اماکن گردشگری حقی برای خود نمی خواهد و تنها خواسته این نهاد زنده نگه داشتن سرمایه های فرهنگی و تاریخی استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان با اشاره به ظرفیت گردشگری مذهبی استان ادامه داد: بقعه متبرکه امامزاده سیدجلال الدین (ع) بابا گرگر قروه، قرآن متبرکه نگل و امامزاده هاجر خاتون (س) سنندج از سرمایه های عظیم مذهبی و تاریخی استان هستند که باید با تعامل و همکاری چند جانبه زمینه لازم برای رونق و توسعه این فضاها فراهم شود.

خدمت رسانی به مردم و اشتغالزای اصلی ترین ثمره سرمایه گذاری در اماکن گردشگری مذهبی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان نیز در این دیدار با تاکید بر تعامل و همکاری دو نهاد بیان کرد: ظرفیت های سرمایه گذاری در جوار بقاع متبرکه و اماکن تاریخی استان وجود دارد و خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم و ایجاد اشتغال اصلی ترین ثمره سرمایه گذاری در اماکن گردشگری مذهبی است.

حجت الاسلام محمد کاروند با اشاره به ظرفیت های موجود در بقعه متبرکه امامزاده سیدجلال الدین (ع) بابا گرگر قروه یاداور شد: این سرمایه عظیم معنوی و طبیعی باید به بهترین وجه و با سرمایه گذاری مناسب ساماندهی شود تا مردم استان و منطقه بتوانند از آن بهره مند شوند.

وی ایجاد راه دسترسی و تهیه نقشه جامع توسعه گردشگری مناطق تاریخی تحت تولیت اوقاف را از اولویت ها دانست و گفت: امامزادگان، قرآن ها و مساجد تاریخی ظرفیت معنوی عظیمی برای استان محسوب می شوند و اوقاف در تلاش است با همکاری مسئولان استان، هیات امناء این اماکن و مردم منطقه زمینه لازم برای حل و فصل مشکلات این اماکن را فراهم آورد.

منبع:مهر

مربوطه به : أماكن مذهبياجتماعیمیراث و گردشگریاخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :