کدخبر : 23090 |

اوقاف از طرح های حوزه اشتغال زایی بقاع متبرکه حمایت می کند


معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: این سازمان ، از طرح های اشتغال زایی جدید و مهم بقاع متبرکه در راستای حمایت از رونق تولید، پشتیبانی می کند.

به گزارش خبرنگار فضای مجازی بقاع نیوز، حجت‌الاسلام «غلامرضا عادل» در جشنواره زینبی گل و گلاب یزدل در بقعه امامزاده بی بی زینب(س) این روستا گفت: امامزادگان، مصداق بارز آیات کوثر هستند و حرم مطهر این امامزادگان پایگاه ترویج معنویت، ترویج معارف قرآن و اهل بیت(ع) در بین مردم است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور  افزود: امامزادگان مصداق مهاجران الی الله هستند و در کشور ما بویژه در منطقه کاشان و آران و بیدگل امامزادگانی با کرامت خاص وجود دارند که ظرفیتی عظیم در حوزه فرهنگی  و مذهبی هستند.

 

عادل در ادامه با بیان اینکه وظیفه همه ما در قبال بقاع متبرکه بسیار سنگین و حساس است گفت:  اگر در بقاع متبرکه فعالیت های عمرانی صورت گیرد اما برنامه فرهنگی پیش بینی نشود کمترین استفاده از حضور این امامزادگان شده است، لذا متولیان بقاع متبرکه باید به حوزه کار فرهنگی توجه ویژه ای داشته باشند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با تقدیر از فعالیت های خادمان امامزاده بی بی زینب(س) یزدل گفت: با توجه به نامگذاری سال جدید به رونق تولید و تاکید مقام معظم رهبری در این زمینه، اگر در حوزه بقاع متبرکه پتانسیل قابل شکوفایی در زمینه رونق تولید وجود دارد باید احیا شود.

 

حجت الاسلام عادل تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه از طرح های اشتغال زایی جدید و مهم بقاع متبرکه در راستای حمایت از رونق تولید پشتیبانی می کند و در این امامزاده هم اگر طرح های تولیدی و اقتصادی ارائه شود پشتیبانی خواهد شد.

 

نخستین جشنواره زینبی گل و گلاب با عنوان «عطر حریم عشق تا حرم دمشق» با هدف اهدای گلاب ناب گلستان های یزدل برای معطر کردن حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) در دمشق به همت هیئت امنای امامزاده بی بی زینب یزدل برگزار شد.

 

بقعه امامزاده بی بی زینب(س) در ۱۴ کیلومتری شهرستان آران و بیدگل و در دو کیلومتری روستای یزدل از توابع بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد./

پایان پیام/

منبع:شبستان

مربوطه به : أماكن مذهبياخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :