کدخبر : 13145 |

شهادت فرزندم فضل و رحمتی است از جانب خداوند


ما با افتخار سرمان را نزد اهل بیت بلند خواهیم کرد؛ چرا که پسرانمان را برای دفاع از دین و ناموس راهی شهادت کرده و خودمان نیز آماده‌ی شهادتیم

به گزارش بقاع نیوز،پدر شهیدمدافع حرم حامد جوانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سیدالشهدا(ع) و یاران باوفایش اظهار کرد: خاطره‌گویی فرزند برای پدر و مادر خیلی سخت است، چرا که از بدو تولد تا زمان حیات فرزند، تمامی لحظه‌ها برای برای پدر و مادر خاطره‌ است.

وی با بیان خاطره‌ای از فرزند شهیدش در بیمارستان ادامه داد: در سال ۸۴ حامد را به خاطر اینکه ناخن‌هایش داخل گوشت پایش می‌رفت، او را نزد دکتر بردیم؛ دکتر نیز با نسخه‌ای تجویز کرد و گفت که مسئله‌ای بسیار ساده است و بسیار ساده درمان خواهد شد.

وی در این خصوص اضافه کرد: زمانی که فهمیدم نسخه‌ای که دکتر نوشته است در واقع همان عمل جراحی است، بسیار بی‌تاب شده و بی‌قراری کردم، حاضران در بیمارستان مرا دلداری دادند که موضوعی بسیار ساده است و نیازی به بیقراری ندارد؛ من در پاسخ گفتم، این برای شما ساده است، می‌خواهند جگرگوشه‌ی مرا به اتاق عمل ببرند.

پدر شهید مدافع حرم جوانی با اشاره به همین ماجرا یادآور شد: من که از یک عمل جراحی ساده برای پسرم بی‌تابی می‌کردم، ده سال بعد از این ماجرا به گونه‌ای پسرم را از سوریه آوردم که هر کس از وضعیت او می‌پرسید، می‌گفتم رجوع کنید به مقتل حضرت ابوالفضل عباس(س)؛ چرا که وضعیت حامد کاملا با حضرت ابوالفضل عباس(س) صدق می‌کرد.

وی با بیان خاطره‌ای از روزهای بستری شدن حامد جوانی در بیمارستان، تاکید کرد: حامد به مدت ۴۱ روز در کما بود که ۲۱ روز آن را در تهران بستری بود، در ایام بستری شدن او روزی از بیمارستان با من تماس گرفتند که اشخاصی برای عیادت حامد آمده‌اند، خودم را به بیمارستان رساندم و سردار سلیمانی و سردار شهید همدانی را نزد پسرم دیدم.

پدر شهید مدافع حرم “حامد جوانی” گفت: در جریان صحبت‌هایم با سردار سلیمانی و سردار شهید همدانی که به عیادت حامد آمده بودند، چشم هر دو سرداربا دیدن حامد از اشک پر شده بود؛ در این حال اشاره ای به جسم حامد کرده و گفتم “هذا من فضل ربی” و ما با افتخار سرمان را نزد اهل بیت بلند خواهیم کرد؛ چرا که پسرانمان را برای دفاع از دین و ناموس راهی شهادت کرده و خودمان نیز آماده‌ی شهادتیم

این پدر شهید مدافع حرم ادامه داد: سردار سلیمانی در جریان عیادت از پسرم و در بیان رشادت‌های حامد گفت که “من برای شهادت حامد ناراحت نیستم، ناراحتی من از این است که مجاهدی را از دست دادیم که کم‌یاب بود”.

وی یادآور شد: سردار همدانی نیز در جریان همین عیادت و در وصف ایمان و شجاعت حامد، خاطره‌ای بیان کرد و گفت که “روزی در حرم حضرت زینب(س) نسشته بودیم که حامد جوانی آمد و گفت، چرا نشسته‌اید بلند شوید تا عزاداری کنیم، که حضرت زینب(س) برای تنهایی‌اش دلتنگ نشود”.

وی تاکید کرد: از این رو در حرم حضرت زینب(س) عزاداری به پا کردند؛ چرا که امروز حرم حضرت بیش از هر زمان دیگری خلوت بوده و تنها تنی چند از مجاهدان و رزمندگان به زیارت می‌روند.

جوانی یادآور شد: بعد از مراسم، حامد برای نبرد در یک منطقه‌ی شیعه‌نشین تحت محاصره اعلام آمادگی کرده و عازم شد که بعد از دو روز، محاصره‌ی منطقه را شکسته و آزاد کردند؛ بعد از بازگشت حامد از نبرد، داعشی‌ها او را با موشک ترور کردند.

این پدر شهید مدافع حرم تشریح کرد: حامد در نبرد شهید نشد، بلکه او را بعد از نبرد ترور کردند و دشمنان فکر می‌کردند که یکی از مجاهدان را از صحنه‌ی جنگ خارج کرده‌اند در حالی که بعد از آن، و با هر قطره‌ی خون شهدای مدافع حرم،صدها مدافع راهی این راه مقدس شده و همواره نیز در جبهه‌های حق علیه باطل حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه ورد زبان تمامی شهدا، دفاع از حجاب بوده است، بیان کرد: شما بانوان اگر می‌خواهید که یاد شهدا را گرامی‌ بدارید، چادر خود را حفظ کنید که این چادر و حجاب، کمر دشمنان اسلام را می‌شکند؛ چرا که حجاب شما رنگین‌تر و تاثیرگذارتر از خون شهیدان است.

گفتنی است، تجمع بزرگ رهروان زینبی در آستان مقدس امام‌زاده سید حمزه(ع) با حضور جمعی از بانوان زینبی برگزار و در پایان نیز از خانواده‌های شهدای مدافع حرم استان تجلیل شد.
انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارآخرین عناوینمدافعان حرم

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :