کدخبر : 3647 |
رییس اداره اوقاف و امورخیریه خمین:

یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای نوسازی امامزاده محمد اهدا شد


خمین- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امورخیریه خمین گفت: خیران این شهرستان برای ساخت و تکمیل عملیات نوسازی بنای امامزاده محمد(ع) یک میلیارد و 500 میلیون ریال کمک کردند.

حجت الاسلام سید ˈمهدی حسینیˈ شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: منابع مالی اهدایی در قالب مشارکت در هزینه تامین مصالح ساختمانی پروژه و گنبد امامزاده محمد (ع) است.
وی گفت: ساخت این پروژه در 15 بخش مختلف از سال 89 آغاز شده که مهمترین آن ساخت صحن، ایوان، پایگاه بسیج، تربت خانه، دفتر هیات امنا و پارکینگ است.
وی بیان کرد: عملیات اجرایی این امامزاده هم اکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون برای آن بالغ بر بر سه میلیارد ریال هزینه شده است.
حجت الاسلام حسینی افزود: بازسازی بقعه امامزاده محمد (ع) خمین به دلیل کمبود منابع مالی متوقف شده بود که با مساعدت خیران عملیات ساخت آن از سرگرفته شد.
وی اضافه کرد: با تامین شش میلیارد ریال اعتبار موردنیاز برای تکمیل این پروژه زیربنای آن از 140 مترمربع به 800 مترمربع افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: بازسازی و تکمیل پروژه امامزاده محمد(ع) هم اینک اولویت اداره اوقاف خمین است که با اتمام آن طرح بازسازی امامزاده ابوطالب (ع) آغاز می شود.
شهرستان خمین 36 امامزاده و بقعه متبرکه دارد.

مربوطه به : آخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :